Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orosz vakcinának milyen...

Orosz vakcinának milyen mellékhatsai lehetnek??( Hamarosan megyek oltásra az orosz vakcinát fogom megkapni)

Figyelt kérdés
2021. ápr. 11. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:

nagyon bonyolult beírni a keresőbe...

[link]

2021. ápr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem bonyolult, arra vagyok kiváncsi hogy aki mekapta annak milyen mellékhatásai/tünetei voltak
2021. ápr. 11. 18:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek aznap este láza volt, fájt a feje, rázta a hideg, nem sokat aludt. Másnap kicsit gyenge volt, ez következő napra elmúlt.
2021. ápr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Anyukámnak hőemelkedése lett, gyenge volt és fájt a feje meg a karja.Valamint utána egy napig rázta a hideg.

A nagymamámnak fájt a karja, de semmi más nem volt.

Szerintem ez emberfüggő minden oltásnál:)

2021. ápr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én tegnap lettem beoltva az első adaggal, leírom én is a tapasztalataimat.

Reggel kaptam meg a Szputnyikot, este hirtelen felment a lázam 38,8-ra, és vagy 2 órán át rázott a hideg, de aztán hamar le is ment. Tudtam aludni, és ma már semmit nem érzek, csak a nyaki nyirokcsomóim vannak kicsit bedagadva.


A férjem velem együtt kapta, neki semmi tünete nem volt, max egy kicsit fáj a karja.

2021. ápr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak szólok, hogy a betegtájékoztatót az alapján írták meg, hogy az a sok tízezer ember, aki megkapta a vakcinát a klinikai tesztek során, milyen tüneteket produkált utána. Szóval nyugodtan vedd alapul a betegtájékoztatót, az is emberek tapasztalatain alapszik.


"LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK


A készítmény alkalmazásával összefüggő mellékhatások - amelyeket klinikai vizsgálatokból és más, hasonló technológiai eljárással készült oltóanyagokkal végzett vizsgálatok során tapasztaltak, nagyrészt enyhék vagy közepesen súlyosak, illetve az injekció beadását követő egy vagy két nap elteltével tapasztalhatók, és általában a következő 3 napon belül elmúlnak.


A leggyakoribb mellékhatások:

- általános mellékhatások: rövid ideig tartó influenzaszerű tünetek, beleértve a hidegrázást, lázat, ízületi fájdalmat, izomfájdalmat, gyengeséget, rossz közérzetet, fejfájást

- helyi (az injekció beadásának helyén fellépő) mellékhatások: érzékenység, bőrpír, duzzanat."


Saját tapasztalataim: nálam láz, hidegrázás, gyengeség, enyhe izomfájdalom volt. Ezek az oltás után 10 órával kezdtek el megjelenni, és kb. 18-20 órán keresztül tartottak, enyhülő tendenciát mutatva. Mivel gyenge voltam, így egy napot ágyba töltöttem és szinte csak aludtam.

2021. ápr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!