Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kell izgulni a nyirokcsomók...

Kell izgulni a nyirokcsomók miatt, ha már összefele mennek?

Figyelt kérdés
2 hónapja kijöttek a nyirokcsomóim a nyakamon kb 5-6db. Abból egy akkora mint egy dió. (az oka meglett, de sajnos nem sok kérdést lehet most az eü-ben feltenni, mert nem nagyon foglalkoznak vele) a kérdésem az hogy elég tartósan nagyok voltak, de most egy hete kb azt veszem észre, hogy egyre jobban húzodnak visszafele, tapintható, de sokkal kisebb. Ez jót jelent ugye?? Megnyugodhatok már??

2021. ápr. 12. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de szerintem igen. Nekem volt Bartonellám (macska karmolás útján terjedő baktérium) és iszonyatosan fel volt dagadva az egyik nyirokcsomóm, egy antibiotikum kúra után szépen, fokozatosan visszahúzódott.
2021. ápr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A nyaki és hónalji nyirokcsomóim érzékenyek, megfázásnál, foggyulladásnál meg szoktak duzzadni, aztán a betegség múlásával leeresztenek. Nem kell vele foglalkozni, azt mondta az orvosom - ez a természetes működésük.

Viszont ha nem tudod, mi volt az a betegség-gyulladás, ami okozta, azt érdemes lehet kideríteni. Egy fogászati ellenőrzésre azért elmennék, az ínyben lévő tályog tud ilyesmit okozni és azt nem feltétlenül érzed, nem mindig fáj.

2021. ápr. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!