Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kaptam szputnyik oltást, az...

Kaptam szputnyik oltást, az első kört, és most ez a helyzet, mit tegyek?

Figyelt kérdés

10:30-kor kaptam meg, délután elmentem munkába - nem szóltam senkinek, mert úgy gondoltam minek, munka vége felé elkezdtem rettentő fáradt lenni, mikor haza értem, elkapott a hidegrázás, és megmértem a lázam: 37,8 fokot mért. Mit tegyek? Mentő? Gyógyszer?


Szaglásom még megvan.



2021. ápr. 12. 23:22
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen természetes oltási reakció. Nem kell semmit csinálni, 1-2 nap alatt elmúlik.
2021. ápr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Ezt a vicc kategóriaba kellett volna... 😂
2021. ápr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Egy kis hőemelkedés miatt én nem nevettetném ki magam a mentősökkel, de te tudod.
2021. ápr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Te se tájekozódsz mielőtt csinálsz valamit.

1. Oltás után nem dolgozni megyünk, hanem szépen haza pihenni.

2. Oltás miatti reakcióról hallottál már? Tudod, a szervezetnek védekeznie kell valami új ellen.

3. 37.8 hőemelkedés, nem láz.

4. Te mentőt hívnál azért, mert van egy kis reakciód az oltásra??

5. Ennyi tünetre már gyógyszert kapkodnál be??

6. Az oltással nem a vírust nyomták beléd. Ha pozitív vagy, akkor azt mashonnan szedted össze, de kicsi az esély ekkora egybeesésre.

2021. ápr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Végrendelet...
2021. ápr. 13. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Tegnap ezzel hívott a háromgyerekes kolléga, hogy de lázas lett az oltás után. Kezdtem tőle, hogy akkor is mentőt akart hívni, mikor a gyerekek belázasodtak oltás után?
2021. ápr. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem mondta el az orvos, hogy ez normális? Nekem elmondta a doktornő, miután beadta, hogy 1-3 napig normális tünet a láz, végtagfájdalom, fejfájás. Az oltás tájékoztatóján is rajta van.


Nekem is az oltás napján lett egy kis hőemelkedésem, másnap szintén hőemelkedés + végtagfájdalom, harmadik napra semmi tünet.


Szóval ne aggódj. Annyi, hogy ha jól emlékszem, nem ajánlott bármilyen lázcsillapítót szedni, nézz utána mielőtt bevennél ilyesmit.

2021. ápr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%
Hívd a halottas kocsit!
2021. ápr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%

Ha elolvastad volna a Szputnyik V. betegtájékoztatóját, akkor ezekre akár fel is készülhettél volna. Ez van benne:


"A leggyakoribb mellékhatások:

- általános mellékhatások: rövid ideig tartó influenzaszerű tünetek, beleértve a hidegrázást, lázat, ízületi fájdalmat, izomfájdalmat, gyengeséget, rossz közérzetet, fejfájást

- helyi (az injekció beadásának helyén fellépő) mellékhatások: érzékenység, bőrpír, duzzanat."


Mint láthatod, ez teljesen általános az oltás után.


Annyi a teendőd, hogy sokat pihensz és iszol sok folyadékot. 38 fokos testhő felett (ha a közérzeted is rossz) vehetsz be paracetamolt, ha gondolod. De valószínűleg enélkül is el fog múlni minden.

2021. ápr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat - kivéve a lenéző, kifigurázókat - Magam is utána néztem a kérdés kiírása után (fordítva kellett volna), és igazatok van. Amit nem tudok eldönteni, hogy menjek-e dolgozni vagy sem így. Nem mondom hogy sokkalta jobban vagyok, de munkaképesnek érzem magam.
2021. ápr. 13. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!