Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hónapok óta ki van száradva...

Hónapok óta ki van száradva az ajkam, mi segít?

Figyelt kérdés

Régen hasonló esetben bekentem Niveával és ez megoldotta, de most újra és újra ki van száradva a szám, "hámlik" róla a bőr, és ma már olyan száraz volt, hogy kiserkent belőle a vér.

Volt már valakinek hasonló? Mi volt rá a megoldás?



2021. ápr. 13. 06:00
 1/9 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
12%

Labello.

Bar nekem az nem, csak a neutrogena ajakbalzsamja ("labelloja") segitett. Patikaban 5000 JMF (jo magyar forint).

2021. ápr. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

a "Labello" labellot próbáltam régen, sé hiába írják, hogy nem tudja kiszárítani a szájat, nekem mindig csak rosszabb lett tőle.


Neutrogena ajakbalzsam - köszi, utánanézek. :)

2021. ápr. 13. 06:06
 3/9 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
100%
Lehet hogy duborog a gazdasag, mert most 2000Ftokert latom :D en kb 4 eve vettem utoljára, akkor csak az segitett. Ezt a sima basic feher designjut ajanlom, nem vmi extrat dragabban. A neutrogena is osi márka, apam keze ekcemas volt, ebbol es niveabol hasznalt kremet, de altalaban inkabb neutrogenat. Nem vagom hogy ez klasszisokkal jobb-e mint ezy nivea, nekem csak igy kiskorombol volt meg, hogy hatasos, kiprobaltam es segitett.
2021. ápr. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 (:Puszedli :) ***** válasza:
40%
Va igyál több folyadékot vagy szerezz egy pasit aki nedvesen tartja.
2021. ápr. 13. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már rengeteg féle szert kipróbáltam, gyakorlatlag évtizedes problémám ugyanez, labello kilőve, gyógyszertári ajakbalzsamok kilőve, natúr termékek is, kamillateás borogatás egy két órára rendbeteszi de másnapra ugyanolyan repedezett, van hogy centis darabokra jön le róla a bőr. Próbáltam eucerin protect stiftet is, hatástalan.

Ami picit rendbeteszi, az a blistex szájápoló, abból is a kék, a többi nem. Rúzsból csak a dm trendUp amit elvisel a szám, abból sem minden színt, vagy a dm natúrkozmetikuma rúzsai.

Ha tutibiztosra akarsz menni, és már semmi más nem segít, az elocom krém az utolsó megoldás, ezt ritkán veszem elő, mert szteroidos gyulladáscsökkentő, de ez leviszi a gyulladást, csakis legvégső esetben használom. Gyógyszertárban lehet beszerezni.

2021. ápr. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


#5, elég meggyőző a válaszod. Blistex-ből pontosan melyikre gondolsz? Kékből is több féle van:


- Kék kupak, alul fehér (Blistex Classic)


- Sötétkék, piros felirattal (Blistex Medplus)


- Középkék, türkizes beütéssel, fehér felirattal (Blistex Lip Infusions Hydration SPF 15)


- Halványkék, piros felirattal (BLISTEX SENSITIVE)


De ahogy nézem, még ennél is több féle kék van. Tehát, melyiket ajánlod? :)

2021. ápr. 14. 05:39
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A blistex MedPlus ami bevált, régóta 5-6 éve használom.

Elég erős kámforos jellegzetes szaga van, nem túl kellemes az illata, de mint szer, nekem hatásos. Ezekből más illatosított, vagy ízesítettet ki sem mertem próbálni. Van azt hiszem málnás, narancsos.


Amit még használok, az a Kiko Milano Coloured Balm, 08 Almond.

Erről van a neten video, amilyen erősnek tűnik a színe, szájon ez egyáltalán nem látszik. Vitaminos, sheavajas, abszolút bírja a szám, nagyon nagyon csúszós és vizes csillogó (nem gyöngyházas) hatása van.


Ez a kettő van használatban, gyakorlatilag azonnal elpuhítják a száraz, repedezett szájat, mindkettő vékony filmréteget képez, nem tömítik a pórusokat. Mindkettő olyan érzetű, mintha vajat kennél a szádra, ami azonnal elolvad, csúszik, és fényes filmréteget képez.

Ehhez képest pl egy sima szőlőzsír vagy labello nehéz, zsíros, vastag védőréteget képez, amiktől (nekem) bedagadt a szám, vizenyős lett, napok mire visszaállt.

Azért írtam ezeket le, mert nekem pl. nehéz volt megszoknom hogy ezek fényes vizes felületet adnak, sosem használtam szájfényt, nem az én világom, de ezek gyógyítók.

2021. ápr. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, már ki is néztem, hol szerzem be ezt a Blistex MedPlus-t :)
2021. ápr. 21. 05:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, segített Neked ez a szer? Én is ilyen problémával élek és szeretném már megoldani. Köszi, ha írsz.
2023. jan. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!