Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik nagyvárosokban van...

Melyik nagyvárosokban van plazmagyűjtő hely?

Figyelt kérdés

[link]


Én egy 68 ezres megyeszékhelyen élek, Kaposváron. itt ilyen van? Nem akarok nagyon utazni mert pánikolok ha tömegbe vagyok, autóm meg adagoló hibás. :( de megjött a védettségi igazolásom, 3 hete tünetmentes vagyok és átestem a covidon, mielőbb szeretnék e célból plazmát adni. Amúgy nem merek plazmázni, vért adok már lassan 1 éve, de plazmát nem szeretnék, valamiért zavar, hogy "annyi " pénzt adnak érte véradáson meg tollat és csokit meg 500ft kaja utalványt kapok.. nem értem, így félek tőle.


2021. ápr. 13. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Egyebkent ne az ajandekokon gyotrodj, hanem inkabb azon, hogy a plazmaadas 1-2 ora, es sokkal megterhelobb a veradashoz kepest. Azert fizetnek erte, mert kb tizszeres aron adjak el kiserletezni vagy gyogyszergyaraknak. Tehat meg igyis lehuznak boven, ne aggodj.
2021. ápr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell tőle félni, bár nem megy olyan egyszerűen, mint a véradás.

Először el kell menni alkalmasságira ahol vesznek pici vért is, aztán ha alkalmasnak találnak 1 hét múlva mehetsz. Ált. 1 óra az egész, csak előtte napokig nyomni kell magadba a vizet és úgy táplálkozni, ahogyan ők "engedik"

(jártam vért adni és eddig 4x adtam plazmát, semmivel sem megterhelőbb nekem)

2021. ápr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Egy rokonom volt pár alkalommal adni, semmi problémája nem volt eleinte.


Pár hónap múlva ment vérvételre, aminek az eredménye rengeteg csillag...háziorvosa megkerdezte, hogy "Csak nem plazmázni jár....?"


Rengeteg gyógyszert és vitamint kellett szednie utána hogy helyre jöjjön.



Egy munkatársam viszont kórházban feküdt plazmázgatás után, hogy helyre állítsák a vérképét. Nem lett így boldogabb azzal a pénzzel.



Egyértelmüen szervkereskedelem egyformája, és a szegények kizsákmányolása, akik egészségüket adják el gombokért cserébe,miközben a cégek +1000% profital adják tovább a gombokért vett vért, nem jótékonyság.


Ne adj plazmát az egészséged látja kárát,egy orvos sem ad mert tudják mivel jár. Kb szervezetnek olyan pár hétig mintha fél veséd lenne,nagyon megterhelő.


A plazmaadást követően gyenge az immunrendszer és infarktus esélye többszörös, az élethez szükséges tápanyagokat értéket tartalmaz a plazmád,szervezeted kirablása.


Orvosok tudják.

2021. ápr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

#4 nekem is van ismerősöm aki plazmázik és egyre rosszabbul néz ki meg mindig valami baja van. De covidosokon kéne segítenem a+ a vércsoportom és az pont a veszélyeztetettek.

2021. ápr. 13. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!