Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Astra zeneka vakcinával mi a...

Astra zeneka vakcinával mi a gond, vagy mégsincs gond?

Figyelt kérdés
És aki azzal oltatott, most idegileg hazavágódik ugye?

2021. ápr. 14. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden oltásnak lehetnek mellékhatásai. Harc van az oltóanyaggyártók között. A média pedig minden jelenségre ugrik.

Még a gyerekek kötelező oltásainál is sajnos előfordul, hogy egy gyereknél szövődmény alakul ki.

2021. ápr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ezt beakarták szüntetni vagy mit hallottam már nemtom pontosan, de vérrögöt okoz vagy, hogy?
2021. ápr. 14. 10:04
 3/11 A kérdező kommentje:
Yutybon láttam valahol nem én találtam ki!
2021. ápr. 14. 10:05
 4/11 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 14. 10:06
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Keress rá a cikkekre, leírják pontosan, hogy az eddig beadott vakcinák közül hány esetben alakult ki vérrög. Én kb. 80 ilyen esetet olvastam legutóbb, ha jól emlékszem. Ehhez képest a nőknek adott fogamzásgátlóknál jóval nagyobb arányban alakul ki rögösödés, mégis rengeteg ember vidáman szedi a tablettát.
2021. ápr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon furcsa nem az, hogy tobbmillio emberbol egy-egy meghalt, akik statisztika szerint oltas nelkul is meghaltak volna, hanem ahogy ezt kezelik. Miutan megtagadtak az Egyesult Kiralysagtol a tovabbi szallitast, ahol pedig december ota vigan oltanak vele.

De oke, valami nagyon ritka dolog van. De egeszseges nok terhesseg alatt meghalhatnak, repuloutazas okozhat trombozist. Annyira kicsi toredek miatt allitottak le, nincs bizonyitva sem, ez a szar ugy.

En mar ugy adattam be, hogy tudtam errol, de Angliaban elek, azt gondoltam, na bassza meg.

De Europaban tenyleg nem mernem en se, igy ezek utan. Ez szomoru mert a covid tobb embert ol vagy tesz tonkre.

2021. ápr. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Nincs semmi gond az AZ-vel csak a média és a politika kapta fel ezt a témát.
2021. ápr. 17. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Arról van szó, hogy a hatóság óvatosnak akart látszani, ezért, bár extrém ritkán jelentkezett a vérrög mint mellékhatás, úgy döntöttek, felfüggesztik az oltóanyagot átmenetileg és vizsgálatot indítanak. Közben pontosan tudták, hogy az oltások halasztása miatt sokkal többen fognak meghalni, mint a vakcina okozta mellékhatás miatt a legrosszabb esetben meghaltak volna, de azt gondolták, hogy így jobban bíznak majd az emberek az oltásokban.


Sajnos az óvatoskodás is visszafelé sült el, mert ez nem megnyugtatta az embereket, hanem még jobban beparáztak sokan. Sőt, nem attól a konkrét oltóanyagtól kezdtek félni sokan, hanem úgy általánosan a koronavírusoltástól.

2021. ápr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyértelműen gond van az Astrazenecával. Utána lehet olvasni, bár nagyon ritka a vérrög, de aki beleesik, azt nyilván nem vigasztalja. És főleg fiatal nőket érint, emiatt Anglia már nem is adja 40 év alattiaknak. Nem sima vérrög keletkezik, és ez gond, mert azt rutinszerűen tudnák kezelni. Itt itp-vel (vérlemezkeszám-csökkenéssel) jár együtt a vérrög, ami normál esetben nem jellemző, mert trombózis éppen magas vérlemezkeszám mellett szokott kialakulni. És ennél a különleges vérrögnél ha a szokásos vérhigítót adják, az csak ront a helyzeten. Angliában már kidolgoztak egy protokollt, ami alapján kezelik a beteget ilyen esetben, viszont nem tudják garantálni, hogy megmentik az életét, de ha meg is mentik, a betegség akár egész életében végigkísérheti a pácienst.

A Johnson & Johnsonénál is ugyanez a fajta vérrög képződik, ezért is függesztették fel az Usában.

2021. máj. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
16:03 ez durva, mit is mondasz?
2021. máj. 10. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!