Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagy baj lehet, hogy kiakadt...

Nagy baj lehet, hogy kiakadt az állkapcsom?

Figyelt kérdés
Ma reggel korán 5 előtt keltem, és korán viszonylag sokszor ásítok, régebben kiakadt már az állkapcsom de vissza is kattant nem volt semmi belőle. Ma viszont egy ásítás után egyszerűen nem bírtam bezárni a számat. Hihetetlen kellemetlen érzés volt, hogy "ha bezárom a számat akkor tuti eltörik valami", remélem átjön:D kb fél perc szenvedés után bezártam és egy nagy kattanással. Az egész bal állkapcsom fájt, még a fülem is. Még 10 perc után is éreztem a fájdalmat de már jóval jobb volt. Ilyen fiatalon lehet ilyen? Ezzel mit kéne tennem? Rendesen félek ásítani:D 18/f

2021. ápr. 15. 06:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kisebbet kell ásítani.

Az enyém is ilyen. Fogászaton szokott néha kiakadni.

Fogdoki szerint műtéttel lehet rajta segíteni, de én elvagyok vele.

2021. ápr. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem is volt ilyen XD de aztan "visszakattant" kb. 1 perc mulva
2021. ápr. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Műtét? Mi az isten...:/ 10-15 év múlva megérteném. Ez elég szívás, egész életembe nem fogom tudni kinyitni a számat? Erre nem lehet valahogy edzeni? Vagy porcerősítő ételek? 18 évesen csak tudok regenerálódni valahogy. Olvastam olyat, hogy valakinek már evés közvben is kiakad, na az már durva és persze menjen műtétre, viszont én (egyáltalán) nem érzem szükségét, vagy valami módszer, hogy ne akarjak ásítani? Nem lehet berakatni olyan gumit mint a fogszabályzóhoz szoktak, hogy ne bírjak ásítani, mert felhúzza az állkapcsot. Már megkérdeztem volna a házi orvosom, de ilyen helyzetbe kb. mindenki sz*rna rá és ezt megértem, de akkor se érzem magam így jól.
2021. ápr. 15. 08:00
 4/8 anonim ***** válasza:
tartsd vissza az asitast
2021. ápr. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szájsebészetre menj el.(nem fognak rögtön nekedesni) RTG után megmondja az orvos, hogy van-e teendő.Telefonon érdeklődj a háziorvosod asszisztensénél, hogy kell-e beutaló, vagy a szájsebészetet hívd fel rögtön, és mondd el a problémádat. Ha műtétet javasol, azt sem kell bevállalnod, ha nem akarod, ne félj, nem fogják erőszakkal megcsinálni (invazív eljárásoknál beleegyező nyilatkozat szükséges,18 éves kor alatt a szülőtől)
2021. ápr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fogszabályozással is megoldható.
2021. ápr. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fogorvoshoz menj!
2021. ápr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ásítás mértékét tudod úgy korlatozni, hogy ásitáskozben a nyelved hegyét a szájpadodhoz szorítod, így nem engeded nagyobbra nyílni a szádat.

Egyébként tényleg szájsebészeti terület ez, ott tudod megérdeklődni, milyen kezelési alternatívák vannak.

2021. ápr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!