Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy gyakran...

Mitől lehet, hogy gyakran gyötörnek a bélgázok, és megállíthatatlanok?

Figyelt kérdés

Egy kb fél éve kezdődött a probléma, a bélgázokat elfogadom hogy vannak és természetes, de fokozódott a mennyiségük. A fokozott pukizhatnék mellett azonban egy másik probléma is felmerült, mégpedig az, hogy váratlanul jönnek elő ezek a gázok a semmiből, és semmilyen módon nem tudom őket visszatartani. Igen kellemetlen hogy akár sétálás közben is visszafoghatatlanul kijönnek sokszor hanggal. Mintha a záróizmaim nem tudnák visszatartani.

Az okát nem tudom, az étrendem változatos sok zöldséget gyümölcsöt fogyasztok. A probléma kezdete óta többször is változott az étrendem a jó irányba de a problémák nem tűntek el. Viszont a székrekedési problémáim állandóak (már jóval korábbról kísérnek), arra gyanakszom még hogy köze lehet ehhez.


Milyen orvoshoz fordulhatnék ilyen jellegű problémával? Mit tehetnék záóizmaim erősítésére, vagy milyen gyógyszert/ételt kéne szedjek hogy a problémák megszűnjenek?

Köszönöm a válaszokat! 25/L



2021. ápr. 18. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy étkezés közben túl sok levegőt nyelsz? Sajnos én is hajlamos vagyok a gázokra, a dokim hívta fel a figyelmemet arra, hogy próbáljak meg a legkevesebb levegő nyelésével enni. Mióta erre figyelek kevesebb a gáz.
2021. ápr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ételintoleranciára gyakoribb mint gondolnánk, a tej és a glutén egyértelműen okozhat puffadást. Székrekedést azt hallottam tejtermékektől, gluténról nem de lehet higy annál is lehet.

Egy hétig ne egyél tejtermékeket. Ha abbamarad a probléma akkor az a ludas. Ha nem akkor folytathatod a gkuténnal.

Hirtelen ez jutott az eszembe, persze más is lehet az oka.

2021. ápr. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem normális, ha sokszor van belgazod.

Kerüld a tejtermeket, vagy valamit, amitol belgaz alakulhat ki.

2021. ápr. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szekrekedessel osszefugghet. A vegbeled izmait gatizom gyakorlatokkal otthon ulve csinalhatod. Keress ra, kegel torna, intim torna, gatizom torna. Ha osszehuzod, megtartod, elengeded ulve naponta tobbszor is kb husszor egymas utan, sokat teszel.

Kerdes, budos is, vagy csak sok buborek.

A nagyon budos etelintolerancia, emesztesi zavar. Ha sok a levego, lehet az idegesseg, a tul sok ules, keves mozgas es szekrekedes.

2021. ápr. 19. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A laktózérzékenységet kizárnám, de teszek vele egy próbát.


Remélem azok a tornák is segítenek, mert nem akarom így leélni a hátralevő életem, hogy attól rettegek, melyik kellemetlen pillanatban nem tudom majd visszatartani. Egyébként többségben kevéssé büdösek.

2021. ápr. 23. 10:32
 6/6 mendez válasza:
Szia! Végül megoldódott a problémád?
2023. ápr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!