Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a sápadtságot...

Hogyan tudnám a sápadtságot eltűntetni?

Figyelt kérdés
22 éves fiú vagyok, mindig is sápadt voltam, sosem érdekelt, de mostanra zavaró vált számomra. Nem tudom, mi okozza, vérszegény voltam egy időben, nem tudom ,hogy még az vagyok-e, de fáradékony azt tudom, hogy vagyok és a kettő feltételezem fedi egymást vagy kiváltó oka az egyik a másiknak és ezáltal lehet köze a sápadtsághoz is, viszont az alvás nálam alapvetően problémás, mióta két műszakban dolgozom. Délutános műszakban nehezen alszom el, kb. 2 óra, mire elalszom és délelőttösben meg ez az alvásrend megmarad, szóval legkésőbb éjfélkor vagy előtte 1 órával tudok elaludni és hajnali 5-kor meg kelés van, és olyankor délután próbálnék egy pár órát szundítani, régen ez ment is úgy 1-2 éve, most már sajnos ez is egyre nehezebb.

2021. ápr. 23. 22:33
 1/5 anonim válasza:
Lehet, hogy D-vitamin hiány. Szedd a D-vitamint, és mozogj sokat a napon, akkor szerzel magadnak egy kis színt.
2021. ápr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A mozgás az megszokott lenni, napon dolgozom legalább 5-6 órát. :) D-vitamint nem szoktam szedni, banánt és almát eszek, de gondolom ezekben elenyésző a D-vitamint tartalom. Paprikát szoktam enni, lilahagymát, vöröshagymát, fokhagymát, újhagymát, ezekben nem tudom milyen vitaminok vannak, mert én inkább élelmiszerek formájában szeretnék D-vitamint vinni a szervezetembe.
2021. ápr. 23. 23:05
 3/5 anonim ***** válasza:
a d vitamin csak akkor szívódik fel, ha valami zsiradékot eszel hozzá
2021. ápr. 26. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a napon dolgozol, aligha van szükség D vitamin pótlásra. Ellenben a cirkadián ritmusodat rendbe kellene tenni, mert a tüneteidet annak a felborulása okozza. És sajnos itt nem áll meg a történet, hanem egyre durvább pofonok figyelmeztetnek majd, hogy valamit kurvára nem jól csinálsz.
2021. ápr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És azt hogy tudnám rendbe tenni?
2021. ápr. 27. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!