Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Migrén lenne? 21 éves vagyok...

Migrén lenne? 21 éves vagyok és 4. napja, hogy fáj a fejem leginkább egy helyen bal oldalt.

Figyelt kérdés
Soha nem voltam se front érzékeny, se migrénes. Néha jobb de nem múlik el.

2021. ápr. 25. 22:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Meg annyi, hogy 21 éves lány vagyok.
2021. ápr. 25. 22:42
 2/4 grafno ***** válasza:
62%
Lehet cluster. Nezz meg egy dokit.
2021. ápr. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Ez nem migrénnek tűnik. A migrénnek van előszakasza (nekem kiesik egy rész a látásból, vagy nem tudom irányítani rendesen a kezeimet stb.), és utána jön a fejfájás. Ez valóban egyoldali, nem tudom, hogy ez mennyire változik egyénenként, nekem úgy szokta, hogy egy oldalt felső íny, orr, arcüreg, szem, homlok, és végig tovább egy sávban a fejem egészen a nyakizomig fáj, sajog, lüktet. Testmozgásra/edzésre rosszabbodik. Ez a fejfájós állapot 1-72óra, nekem a leghosszabb 38-40 körül volt. Jellegzetes tünet továbbá, hogy nem hat rá semmilyen fájdalomcsillapító. Nagy eséllyel előfordulhat fény- és hangérzékenység, hányinger, étvágytalanság, fáradtság. Kisebb eséllyel hányás, ájulás, látászavar. Elképzelhető, hogy esetleg kifelejtettem néhányat.

Nőknél gyakoribb, bármelyik életszakaszban kialakulhat, erőssége, sűrűsége sokmindentől függ, így előre nem meghatározható. De valóban vannak alapok, mint például a front, stressz, menstruációs ciklus stb.

Ha sokra ráismersz, akkor esélyes a dolog, nem nagyon tudsz vele mit csinálni, meg kell várni míg elmúlik :/ Ha nem múlik a fejfájásod, azért a dokira rácsörögnék a helyedben. És figyeld a körülményeket, hogy mikor fáj így a fejed, még akkor is, ha nem migrén.

Jobbulást!

2021. ápr. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Simán lehet migrén, a cluster nem ilyen és a férfiakra jellemző. A teenziós pedig nem egy oldalon jelentkezik.
2021. ápr. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!