Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A petesejtben,és a spermiumban...

A petesejtben,és a spermiumban lévő 23 kromoszóma gyakorlatilag,szó szerint a fél ember lekicsinyítve?

Figyelt kérdés
Úgy kell ezt elképzelnem hogy ugye a kromoszómákban vannak a dns-ek gének,ugye ezek akkor a szervek csontok és egyéb dolgok lekicsinyítve?

2021. ápr. 26. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
NEM.
2021. ápr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor elmagyaráznád? :D
2021. ápr. 26. 15:59
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

A kromoszómák NEM különböző szervek, hanem csak egy "program", ami alapján majd alakulnak a sejtcsoportok.

A fele kromoszómaszám meg külön nem müködne egyáltalán, csak a két csomag együtt.

2021. ápr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Lekicsinyítve? Valahol egy általános iskolai biosztanár hangosan felsírt.
2021. ápr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy képzeld ezt el, mint egy számítógépes programot. Ha azoknak a legmélyére nézel, akkor is csak egyeseket és nullákat látsz, nem pedig a működőképes excelt lekicsinyítve. (Persze a hasonlat sántít, de talán így el tudod képzelni.)
2021. ápr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen,ez a kérdés csak úgy jutott eszembe,hogy kilogikáztam,érted mert másból a szervek a csontok a szemünk nem lehet raktározva csak ezekben,szóval én hiszek neked....
2021. ápr. 26. 16:08
 7/7 A kérdező kommentje:
Amúgy 3-as most tértem vissza ide erre a kérdésemre,nem a sejtekben vannak a kromoszómák?
2021. jún. 28. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!