Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covid 19 elleni antitest...

Covid 19 elleni antitest hogyan alakul ki?

Figyelt kérdés
Covid 19 elleni antitest hogyan alakul ki? csak két féle képpen? tehát vagy megfertőzödtél vagy az oltás után? vagy esetleg születésed óta is van rá hajlam?

2021. máj. 3. 08:55
1 2 3
 1/29 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

A vírusokkal a szervezet már megszületés után találkozik, ahogy a vírus bejut a szervezetbe és működésbe lép, a szervezet fellép ellene és antitestet termel. Tehát röviden, a vírus előbb jut a szervezetedbe és utána ismeri csak fel azt.

Mint ahogy te is, ha megismersz egy bunkó embert, akkor utána megismered és kerülni fogod. De ahhoz előtte találkoznod kell vele, hogy felismerd. Aztán van az a helyzet, hogy az ismerősöd mondja, hogy ezt az embert. Na, az a vakcina :))

2021. máj. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
6%
Én arra lennék kíváncsi,hogy van-e aki immunis teljesen.
2021. máj. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
82%

Mint minden más esteben is. Kivétel nélkül mindig a test gyógyítja meg magát. Legyen az egy tüske, vágás betegségek sokfélesége.

Gyógyszerek csak tamogatast nyújthatnak ebben a folyamatban.

Amikor iskolába jartam, akkor még alaoszinten ezt megtanultuk.

Ma már nem oktatják általánosban?

A vírusok és bakteriumok állandóan jelen vannak az életünkben.

Ebven a tekintetben a Covid-19 ugyanolyan mint bármelyik más vírus.

2021. máj. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Tehát van rá lehetőségem meg csinálni az antitest tesztet függetlenül attól hogy a legjobb tudomásom szerint nem voltam fertőzött valamint még nem oltakoztam még?
2021. máj. 3. 09:10
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem születik úgy, hogy immunis a covidra. Az lehet, hogy esetleg átestél rajta tünetmentesen. Csináltathatsz egy tesztet, hátha igen. De tudnod kell, hogy akik tünetmentes fertőzöttek voltak, nagyon rövid ideig maradnak védettek.
2021. máj. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

#2, igen, előfordul hogy valaki genetikai okból immunis, mert hiányzik az a receptora, amit a koronavírus tüskefehérjéje támad. Elvileg csecsemőkben is van hogy ez még nem alakult ki és ezért immunisak.


Létezik még passzív immunitás, mikor valamilyen külső forrásból kapsz antitesteket. Például a szopós csecsemők az anyatejjel. Azonban ettől még a szervezet nem tanul meg védekezni, maga nem képes antitesteket gyártani, csak használja, amit kapott.


#4, természetesen végeztethetsz ilyen tesztet, de az csak akkor lesz pozitív, ha tudtodon kívül megfertőződtél valamikor, és még mindig kimutathatók az antitestek. Ez sajnos nem túl valószínű, szinte biztosan kidobott pénz lenne a teszt.

2021. máj. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
5.Hát márpedig én azt olvastam valahol a neten,hogy vannak olyan emberek akik bizonyos betegségekre teljesen immunisak.
2021. máj. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
hát végül is a rendszer szerint igen 4-6 hónaponta kell ezt állandóan ellenőrizni.. mert aki oltott szintén ugyanúgy le betegedhet illetve fertőzhet..
2021. máj. 3. 09:19
 9/29 anonim ***** válasza:
Tavaly év elején volt egy cikk (talán a BMJ-ben), amiben 5 évvel azelőtti vérmintákat vizsgáltak meg, és a 20-on valahány %-ában megtalálhatóak voltak Covid-19 elleni antitestek. Ha ez igaz, akkor ezek az emberek vagy születésük óta termelik ezeket, tehát "immunisak" rá, vagy csak mint ahogy írta az #1 is, ők már találkoztak a vírussal születésük után, ami meg elvileg nem lehetséges. Aki hozzáfér ilyen lapokhoz az utánajárhatna ennek. Az biztos, hogy egy nagy neves lap hozta le ezt a kutatási eredményt, de pontosan már nem emlékszem hogy melyik, úgy mutatták nekem csak ezt a cikket belőle.
2021. máj. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
#8, nem ugyanúgy, hanem sokkal kisebb valószínűséggel. Nagyon nem mindegy. Biztos védelmünk nincs, a valószínűségek csökkentése, ami segít, ettől nehezebben fog terjedni a vírus és kihal. Ez lenne a cél, és persze úgy, hogy közben ne boloduljunk meg és ne omoljon össze a gazdaság.
2021. máj. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!