Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire kockázatos az Astra...

Mennyire kockázatos az Astra Zeneca, érrendszeri problémákkal a családban?

Figyelt kérdés

Nekem a szülők-nagyszülők között több agy-érrendszeri betegség is volt, de én egészséges vagyok, inkább alacsony vérnyomással és (egy évvel ezelőtti mérés szerint) általános jó laborértékekkel.

Ha az A-Z vakcina elérhető, és nekem személy szerint nincs ismert betegségem, biztonságos beadni?


2021. máj. 4. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Szeded mellé az Aspirin Protectet két hétig semmi bajod nem lesz.
2021. máj. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

az aspirin felesleges,más a véna és az artéria



[link]

2021. máj. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
A sajtóban megjelent vérrögképződéses esetek (egymillió beoltottra öt rögképződés, abból egy halálos) olyanoknál fordultak elő, akik immuntrombocitopéniában szenvedtek, tehát ez nem a hagyományos trombózis, hanem alacsony vérlemezkeszám mellett következik be. Ahogy a kettes válaszoló is írta, ez vénás eredetű, erre az Aspirin nem ér semmit. A heparin meg ennézaz alacsony vérlemezkeszám melletti típusnál kimondottan veszélyes, mert képes elindítani a folyamatot. A helyedben nem aggódnék. Ha immuntrombocitopéniád lenne, arról nagy eséllyel tudnál. Ha meg mégsem, az előfordulás esélye akkor is rendkívül alacsony. Csak viszonyításképpen: a normál lakosság körében, minden Covid és oltás nélkül évente 10.000 emberből 11 embernél fordul elő vérrögképződés.
2021. máj. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
1-es vagyok. Akkor ma is tanultam valamit. Pedig mindenhol az Aspirint tolatják, hogy szedjük a vakcina mellett. :D
2021. máj. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
1-es: az Aszpirint a stroke megelőzésére is mondják, de állítólag az sem bizonyított hatású módszer.
2021. máj. 4. 21:54
 6/6 anonim ***** válasza:
4 nekünk meg is mondta a háziorvos hogy “placebobol” mondjak, mert annyian beparaznak a hülye sajtóhírek miatt, hogy behaluznak maguknak egy trombozist ami nincs is. Nyilván értelmesebb lenne NEM riogatni a népet, de hat ez meg már mindegy.
2021. máj. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!