Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normálisak ilyen erős mellékha...

Normálisak ilyen erős mellékhatások az oltás után? Nem kell félnem?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam meg az oltást, és tegnap este óta iszonyú izomfájdalmaim vannak, alig tudok rendesen kiegyenesedve járni, görnyedek, az oltott karommal pedig egy pohár vizet nem tudok felemelni, annyira fáj és remeg. Hidegrázásom van, zúg a fülem, időnként elsötétül minden pár másodpercre, belázasodtam, gyenge mindenem, nehezemre esik a mozgás, az arcom halálsápadt. Egyébként teljesen egészséges vagyok, sportolok, lázam utoljára kb.20 éve volt, nem nagyon szoktam beteg lenni...nagyon megijedtem, kérem nyugtasson meg valaki, hogy ez normális az oltás után. Szerintetek hamar el fog múlni? Számíthat talán, hogy az Astra Zenecát választottam. Van itt olyan, akinél szintén ilyen durva volt a helyzet? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat.
2021. máj. 5. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Nem mellékhatás, hanem oltási reakció. És igen, normális. Míg az mRNS vakcináknál a második oltás vált ki hevesebb reakciót, az AstraZeneca esett az első. Én csak pénteken fogom megkapni, de elolvastam, mire számíthatok...

Elvileg 2-3 nap alatt lecseng.

2021. máj. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Még az is lehet, hogy tudtodon kívül átestél már a betegségen és volt ellenanyagod, ami most erős reakciót vált ki.
2021. máj. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
#2: A vakcinainfós Facebook csoportban (ahol orvosok válaszolnak) már felmerült ez a kérdés, a válasz az volt, hogy az nem vált ki erősebb oltási reakciót.
2021. máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Normális, de szerintem ezzel együtt nem jársz rosszul az Astrával.
2021. máj. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Ismerőseim között is voltak hasonló tünetek, 39 fokos láz Astra Zeneka után, sokan voltak tőle rosszul. 1-2 nap után elmulik.
2021. máj. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszaitpkyt, nagyon megnyugtattatok!
2021. máj. 5. 11:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!