Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen érzés a Pcr teszt...

Milyen érzés a Pcr teszt illetve mennyire fáj?

Figyelt kérdés

Milyen mélyre tolják fel? A garatnál lenyomják a nyelvet spatulával?

Személyes tapasztalatokat is nagyon várok!!! :)



2021. máj. 5. 13:27
A kérdező szavazást indított:
Nagyon fájdalmas
Rettentő kellemetlen
kellemetlen
meg sem éreztem
21 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

Ha valaki, én aztán nagyon paráztam tőle,de kb 3 masodperc volt az egész, és nem éreztem semmit, gyerekként sokkal rosszabb élményeim voltak, amikor spatulával a számba nyúltak.

Ha nagyra nyitod a szád, kidugod jól a nyelved akkor nem is fognak spatulát használni, és úgy megúszható a kellemetlenebb része.

2021. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%
Semennyire nem fáj, kicsit kellemetlen, de gyorsan kész van.
2021. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Tizenakárhány teszten vagyok túl, sok függ attól, hogy ki veszi a mintát. Garatból inkább csak akkor rossz, ha erős a garatreflex, egészen a torokig lenyúlnak. De gyorsan megvan. Az orrból már másabb, ott egészen mélyen veszik, ahol a garatba befut, és meg is forgatják párszor. Volt, amikor meg sem éreztem, volt, amikor azt hittem, átszakítja az ágyhártyámat, de többségében csak pár másodpercig tartó kellemetlen érzés.

Az se mindegy, hová megy a minta. Nálunk (Békés megye), ha betegség miatt tesztelnek, és a a mentősök végzik, az Szegedre megy, oda orrból és garatból is vesznek mintát. Ha kórházi befekvéshez kell, akkor Budapestre küldik, akkor csak orrból vesznek mintát.

2021. máj. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!