Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van a fájdalomnak/szenvedésnek...

Van a fájdalomnak/szenvedésnek egy olyan határa ahol az egyén feladja önmagát - és inkább "külső" segítséget kér?

Figyelt kérdés

Ez nálam külső (fizikai) és belső (mentális) oldalon is jelen van.

Fizikailag pl súlyosan be van gyulladva az ínyem, és már enni sem tudok rendesen - mégsem megyek el az orvoshoz.

Vagy pl az életem sem tudom helyre hozni, és csak húzom az időt már sok-sok éve - mégsem kérek segítséget.

Igazából azt várom hogy meghalok, vagy valami csoda történik - és csak úgy egyszer vége lesz - húzom az időt.


Törvényszerű hogy egy pont felett olyan szenvedést okoz az élet - ahol valamiért másképp döntök majd (és kérek külső segítséget)?


Vagy nincs ilyen pont/határ - és ha kitartóan elviselek minden szenvedést, akkor nem kell változnom. Vagyis persze változnom kell, csak épp nem kell feladnom az emberségem, és az elveim (és így valamikor majd tiszta szívvel halhatok meg).


Tehát kényszerű valahol az ember életében a megtörés - vagy el lehet ezt húzni a halálig is?



2021. máj. 8. 12:23
 1/2 A kérdező kommentje:
Folyamatos fájdalom ér amikor csak ébren vagyok. A fizikai fájdalomhoz már hozzá vagyok szokva. A lelkit vagy egy évtizede sem tudtam megszokni. De nem adom fel a harcot. Az univerzum. Az élet - szenvedés árán akar engem befolyásolni. Nem fogom hagyni amíg élek! Törjenek darabjaira a csontjaim, de nem adom meg magam. Ha bele halok sem kell senki segítsége. Megoldom egyedül. Ha tudom. Ha meg nem tudom ~ mert nem fogom tudni - akkor úgy halok meg hogy nem törtek meg a nálam sokkal erősebb erők. Nekem csak ez maradt. Ez az egyetlen amire még büszke lehetek.
2021. máj. 8. 17:17
 2/2 Senior Séf ***** válasza:
Bazki, erről szól a világ! Senki nem akar meggyógyulni. Mindenki azt szeretné, ha meggyógyítanák őt. Mindegy, hogy ki, orvos, isten, sámán, csak ne neki magának kelljen a felelősséget felvállalni. Nem cselekménynek, hanem történésnek akar a részese lenni. Ezt az igényt felismerve fejlődött oda az orvostudomány, ahol ma van.
2021. máj. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!