Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A 18 évesek jogosultak a...

A 18 évesek jogosultak a május 13-18 közötti Pfizer oltásra?

Figyelt kérdés

Eddig úgy gondoltam, hogy a 18 évesek is beletartoznak ebbe a csoportba (attól függetlenül, hogy mi már a többit is kaphatjuk).

Azonban nem kaptam SMS-t, meg olvastam is az alábbit:

"Az időpontfoglalásra és az oltásra azok a fiatalok jogosultak, akik érvényesen regisztráltak, május 18-ig betöltik a 16. életévüket illetve idén betöltik a 18. életévüket."

Szóval ebből az jön le, hogy mivel én már tavaly betöltöttem a 18-at, így erre nem vagyok jogosult.

Azonban még mindig nem vagyok biztos ebben, úgyhogy várnék azzal, hogy a Szputyikra foglalok időpontot.

Ti mit gondoltok, szerintetek se vonatkozik azokra, akik már tavaly betöltötték a 18-at?



2021. máj. 10. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Én úgy olvastam a neten, hogy aki betöltötte a 18-at, az ebben a szervezett 16-18 évesek oltásban nem vehet részt, csak a 16 és a 17 évesek. Ami egy kész vicc szerintem, mert pl. anno hogy mondogatták, hogy az érettségizőket érettségi előtt beoltják, azt most végén abból nem lett semmi, és most meg azért nem kaphat már senki se oltást az érettségizők közül, mert betöltötték a 18-at. Szóval csak a 16 és 17 évesek.
2021. máj. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Megválaszoltad a saját kérdésedet. Ez az akció csak a 18 alattiakra vonatkozik, mivel számukra most még csak ez engedélyezett. A 18 éven felülieknek bármelyik beadható.
2021. máj. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És mitől ilyen sürgős? Csak mert egy csomó 3x idősebb meg pont erre vár.
2021. máj. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!