Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 130-139 közötti vérnyomás...

130-139 közötti vérnyomás esetén? (Igazából már kb 8 éve ennyi) kellene vérnyomáscsökkentőt szednem? (25 éves vagyok)

Figyelt kérdés
Sziasztok, először 16 voltam amikor az iskolában magas vérnyomással lemértek. Aztán kaptam egy 24 órás vérnyomásmérőt is, ami 127es átlagot hozott ki. Azóta nem igazán foglalkoztam vele, mivel nem voltak bajok. A jelenlegi átlagom olyan 135 lehet, (ennek oka, hogy nagyon lealltam a sporttal a karantén miatt) most próbálok visszajönni, de fejfajastol kezdve, minden bajom volt már amit a vérnyomásra lehet fogni. Van időpontom egy kardiológushoz, kb 1,5 hónap várakozás után. De még mindig nem holnap lesz. Mit javasoltok? Tudom itt senki nem orvos, de hálás lennék egy tanácsért. Próbáljak jobban visszaállni a sportra (annak ellenére, hogy enyhe légzési nehézségem is lett már) vagy inkább a gyógyszer amit jó eséllyel felírnak majd?
2020. júl. 12. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Igen kellene. A sport nem fog segíteni. A háziorvos holnap felírja, nem feltétlenül kell kardiológus, bár kellene, ha ilyen régi a probléma.
2020. júl. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi! ilyen könnyen felírhatja akár a háziorvos is? lehet, hogy igenybe fogom venni, egyebkent már voltak EKG k meg mellkas röntgenek stb, de nem nagyon találtak semmit, a közepesen magas vernyomáson kivul
2020. júl. 12. 18:55
 3/12 anonim ***** válasza:
Elviszed a leleteidet, ha jegyzed a vérnyomásod megmutatod, vagy elmondod neki; megméri a vérnyomásod és felírja.
2020. júl. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi
2020. júl. 12. 19:13
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem cigizel? Ha igen és elhagyod, akkor csökken a vérnyomásod. Súlyfelesleg is okozhatja, ilyenkor érdemes pár kilót leadni. Mozogj naponta 1-2 órát, az is segíthet és táplálkozásodra is figyelj oda. Ilyen fiatalon, 140 alatti vérnyomásnál én nem kezdeném még el a gyógyszert, mert utána egész életedben szedheted.
2020. júl. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5 soha nem dohányoztam :/

és a BMI index-em a normál kategória alsó határán van (192cm-82kg)

2020. júl. 13. 12:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, sportolj újra, és próbáld ki a Galagonyás teakeveréket, idd 1 hónapig, háziorvossal beszéld meg, hátha ő is ajánl gyógyszer helyett valami megoldást, szerintem ez nem olyan magas vérnyomás, hogy naponta gyógyszert szedj rá.
2020. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi. Mindenképpen kipróbálom előtte a természetes módokat. Sportolni még nehezen tudnék, mert enyhe legnézési nehézség lesz utána, de már egyre többet bírok, egyelőre a gyorsgyaloglást csinálom olyan 6-7km/h-val. A futást még nem bírom. (Pedig régen elég nagyokat futottam)
2020. júl. 13. 15:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Jó a gyors gyaloglás is, csak mozogj minden nap amennyit csak bírsz.
2020. júl. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

amennyit csak bírok? húha, megpróbálom

Egyébként most vettem egy vérnyomásmérőt, a napi átlagom olyan 128-132 között van (Nyilván nem tudtam lemérni amikor éppen sporoltam)

A napi pulzusátlagom: 79,9 volt. (Szintén nem sport közben mértem, viszont az éjszaka közepén is, ahogy felkeltem)

Ezek mennyire ,,jó'' számok?

Elkezdtem alkalmazni a természetes technikákat, a narancsléivást, a paradicsomevést, spenótevést stb. (Minden amit vérnyomáscsökkentő ételként írnak) kb 1 hét múlva tervezek egy újabb ilyen 24órás vérnyomásmérést

2020. júl. 14. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!