Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az lesz, hogy folyamatosan...

Ha az lesz, hogy folyamatosan (pl. fél évente-évente) oltás szükséges covid ellen, akkor folyamatosan kéred majd az oltást?

Figyelt kérdés

2021. máj. 15. 00:49
A kérdező szavazást indított:
Mindig kérni fogom
Csak egyszer oltatom be magam
Egyáltalán nem kérek oltást
67 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
Miért ne tenném? Egyéni szinten ingyen van. Társadalmi szinten az oltakozás költsége alacsonyabb mint a vírus terjedésé. 1 óra alatt utazással együtt megvan. Szerintem nem sokaknak magasabb az órabére Mo-n az enyémnél, mégis azt gondolom hogy megéri elmenni, akkor bízom benne hogy mások is erre a következtetésre jutnak.
2021. máj. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%

Ha akarnak felőlem olthatnak. De egy folyamatosan mutálódó vírus elen amit már 30éve is találtak emberben felesleges az oltás. A mutációk többsége ellen a mostani oltások se védenek. De majd ha a mutáns vírusok tovább mutálódnak?? Vagy új mutációk alakulnak ki?? Mire kifejlesztenek egy oltást már egy új változatra kellene oltás, amire nem biztos, hogy véd az előző.

A megelőzés ami fontosabb szerintem. Ami nem feltétlen a maszk, hanem a higénia, a közösségi területek fertőtlenítése. Azért mikor a vonatok kapaszkodóit is egy rongyal áttörlik az nem igazán fertőtlenítés.

Több busz, villamos stb járat kellene, amivel munkahely is teremtődne. Erre azért lenne szükség, hogy csökkenjen a tömeg az egyes járatokon.

Maszk helyett szerintem némileg logikusabb lenne a gumikesztyű használat, de az is inkább a boltokban. Meg felhívni a figyelmet, hogy a mobil eszközöket is fertőtlenítsük.

Valamint az immunrendszer erősítése is cél lenne.


De az hogy ezentúl maszkal az arcunkon éljünk és évente 3 oltás az nem állapot. Ez nem fenntartható. Meg ha csak évi 3 kellene, de ha már 6 vagy 8 a mutációk miatt az még durvább. Láttuk már a maszkos módszert, nem igazán működik.

2021. máj. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Nézd meg az influenza vírust. Ugyanúgy folyamatosan változik minden évben. De hogy melyik variáns lesz aktív, nem tudják. Az influenza ellen nincs ezért hatékony oltás.

És pont emiatt a Covid-19, 20, 21, 22... ellen sem lesz.

Aki beadatja magának minden évben az inluenza ellenit, ugyanannyi esélye van elkapni mégis, mintha nem adatná be... Ez kimutatott statisztikailag.

A covid oltás is ennyit fog érni.

2021. máj. 15. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%

Ezen már én is gondolkodtam.

Ha beválik nálam a kínai,nem lesz mellékhatása,évenként egy emlékeztetőt még bevállalnék,főleg,ha olyan hátrányokkal járna,ha nem adatom be,nem mehetek sehova.

2021. máj. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%
Nem oltatom be magam egyszer sem,most sem vagyok.Minek? Ezért? Hogy kitalálják,hogy évente ki tudja hányszor kell oltatni magad? Utána meg kitalálják,hogy mégse jó? Inkább maradok eredeti állapotomban oszt lesz ami lesz.
2021. máj. 15. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Ha velünk marad a covid, akkor legyengül, mert a vírusnak nem célja megölni a gazdatestet, mivel anélkül nem él. Ha pedig legyengül, elég lesz a leginkább veszélyeztetetteknek oltást kapni.
2021. máj. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
6. jól írja, de igazából nincs CÉLJA a vírusnak. Attól még tény, hogy lassan hozzászokunk, és a vírusból is a kevésbé letális mutánsok maradnak fenn tovább, így tkp. megszelídül. Lehet, hpgy egy sima náthavírus lesz ez is, de nem tudjuk, annyiféle szervnél van ilyen-olyan hatása.
2021. máj. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Metionin ***** válasza:
59%
Igen, ha olyan helyen fogok dolgozni hogy sanszos hogy elkapom. Anno az influenza ellenit is adattam, mert épp olyan helyen voltam, ahol mindenki bejárt betegen is de én sem eshettem ki mert kellett a pénz. Mostanság készülök munkahelyet váltani, ha olyan lesz hogy tömegközlekedni kell odáig vagy sok emberrel leszek összezárva, akkor adatni fogom.
2021. máj. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%
Biztos, hogy nem fogom. Már a másodikon oltáson is gondolkodom, hogy elmenjek-e
2021. máj. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
58%
Ha ez a védettség lejár, akkor még mindenképpen. Később mindig az aktuális járványhelyzet függvényében.
2021. máj. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!