Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a pontos megnevezése annak...

Mi a pontos megnevezése annak a tesztnek (vizsgálatnak), amely során a vénából vesznek vért ahhoz, hogy meghatározásra kerüljön, hogy a személynek van-e megfelelő mennyiségű antiteste a covid19 ellen?

Figyelt kérdés
És ha valamit nem jól írtam a kérdésben, légy szíves, javíts ki! Köszi!

2021. máj. 15. 08:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg COVID-19 antitest-szerológiának hívhatják ezt a vizsgálatot, ha teljesen szakmaian, és pontosan szeretnénk megnevezni. De lehet COVID-19 antitest-meghatározás is pl. magyarul.
2021. máj. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Metionin ***** válasza:
100%
Szerológiai vizsgálatok közé tartozik, ahol dolgoztam, ellenanyag titernek hívják.
2021. máj. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A 2-esnek is igaza van, annak is lehet mondani. Igazából az egészségügyben, orvostudományban a legtöbb dolgot lehet többféleképpen is hívni, minimum, mert lehet latin/görög, magyarul idegen neve a legtöbb dolognak, és soknak közülük azért van egy magyarított is.
2021. máj. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert szeretnék ilyen vizsgálatra elmenni és ahhoz célszerű volna tudnom, hogy minek nézzek utána.

Tehát akkor hogyan keressem, melyik kifejezéssel?

2021. máj. 15. 10:13
 5/16 anonim válasza:
100%
Voltam már ilyen vizsgálaton, a pontos neve: SARS-CoV-2 spike specifikus IgG antitest / CMIA (Abbott)
2021. máj. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Naaaagyon köszönöm! :)
2021. máj. 16. 17:51
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahogy 5 írja. A háziorvos ad papírt a kérelemhez. Van egy bankszámla, ahová befizetsz 7000 ft-ot. A befizetésról szóló igazolást kinyomtatod, csatolod a kérelemhez. Kórházi laborban leveszik a vért, email címedre küldik az eredményt. Ha 50( a mértékegységet nem tudom,) felett van, igényelhetsz kártyát négy hónapra. A kártyát 3000 ft ellenében kérhetsz az okmányirodában.
2021. máj. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7. Köszönöm szépen! Azt tudod esetleg, hogy ezt bármelyik kórházban megcsinálják vagy csak nagyobb városokban?

Plusz eddig azt olvastam, hogy 11000.- Ft az ellenanyag-vizsgálat. Akkor ez az ár azóta csökkent?

Légy szíves, még írd meg ezeket, ha tudod! Köszi!

2021. máj. 16. 21:29
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ott, ahol labor is üzemel. A vizsgálatot nem ott a kórházban helyben végzik, hanem tovább küldik. A laborban leveszik a vért hozzá. Az a 11 ezer forintos is létezik, itt nálunk egy patikában csinálják, aminek van maszek eü ellátó része is. Az másik útja a dolognak. Azt a fajtát nem ismerem. Nem tudom, hogy a 11 ezer forintba benne van-e a kártya kiváltásának a költsége (3000ft) is vagy azt majd még pluszban kell utána intézni?
2021. máj. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#9. Nagyon köszönöm, igazán rendes vagy!


+ Mindenkinek köszi!

2021. máj. 17. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!