Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől viszket a bőröm ennyire?

Mitől viszket a bőröm ennyire?

Figyelt kérdés

Ha fürdés után nem kenem be akkor viszket . Ez tudom hogy a szárazságtól van.

Ma hajnalban felkeltem arra hogy viszket. Bekentem visszaaludtam. Reggel megint felkeltem megint bekentem. Nem csillapodott a viszketés. Megfürödtem ,majd ismét bekentem. Viszketek azóta is. Mitől lehet? Mit tudok tenni ellene?

Nem ittam kevesebbet se..

22/L


2021. máj. 17. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tusfürdő/öblítő stb. kiszárítja a bőröd, és száraz típusú ekcémád lesz. Nekem a parfümös cuccoktól lett ez (mert a wc papírtól kezdve még a hüvelykúpot is tele kell b+szni parfümmel), de amióta leváltottam nem szárad ki.

Nekem eleinte elég volt a sima babáknak való tusfürdő is, még mielőtt átálltam a #mentes cuccokra, annak jó a PH-ja és nem szárít.

2021. máj. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig nem volt ezekkel a termékekkel bajom és nem változtattam.
2021. máj. 17. 12:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, de eljön az az idő, amikor már nem tudod tolerálni.

Hagyd a fenébe a tusfürdőt is, használj sima babaszappant és csak a legszükségesebb helyekre (hónalj, intim terület, lábfej).

Próbálj meg csak szappant, sampont, fogkrémet használni egy ideig. (Ja, meg vmi dezodort vagy izzadásgátlót.)

Ha eleget iszol és ezeket megteszed, lehet, hogy javulni fog a helyzet.

(A krémezés még ronthat is a dolgon, de ezt úgysem hiszed el. Próbálj meg aloe vera spray-t és gélt használni.

[link]

[link]

Ezeket olívaolajjal összekeverve.)

2021. máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A #3-ast kicsit offolom: babaszappant ne! Nekem attól kezdődött az egész, mert a sima szappanok alapból jobban szárítanak, mint egy tusfürdő.

A babáknak való termékek viszont jók lehetnek (csak ne keverjük a márkával)

2021. máj. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor ilyen különbözőek vagyunk. :) Nekem extrém érzékeny a bőröm (életemben nem hallottam még nagyjából hasonló érzékenységről sem) és a baba szappant bírom. Tusfürdőt nem merek használni. Jó, nekem paraben allergiám (is) van.
2021. máj. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!