Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Borzasztóan száraz a bőröm,...

Borzasztóan száraz a bőröm, emiatt állandóan viszket a lábam, véresre vakarom úgy, hogy kb fel se tűnik. Mit tudok ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Általában ha meleg víz éri, utána és közben szokott brutál mód viszketni. Illetve ha esetleg térdnadrágban vagyok, akkor utána a hajlatban. Vagy ha egy szorosabb nadrág van rajtam, és leveszem. Feltételezem, hogy túl száraz a bőröm, de hiába kenyegetem, semmi nem használ. Néha a kezem is viszket, de az nem ennyire vészes.

Most is a combom hátsó részén egy féltenyérnyi véraláfutáshoz hasonló seb van, nem is tűnt föl, hogy mikor keletkezett. Egyszerűen nem tudom abbahagyni, nagyon rossz. Mit tehetnék ez ellen? Van valami jó praktika, amitől nem lesz folyamatosan száraz a bőröm? (Kérlek akik azt akarnák írni hogy bolhás vagyok, kíméljenek XD)



2020. júl. 13. 00:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is ez a problémám. Egy testápoló sem használ, maximum a beszívódás utáni 5 percben érzem puhábbnak őket, de aztán ismét szárazak:/
2020. júl. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Használj Dove tusfürdőt és ne fürödj nagyon meleg vizben mert az is száritja a bőrt

Fürdés után ne törölközz meg hanem még a vizes bőrre vidd fel a testápolót így több nedvesség jut a bőrbe

Aloe Vera tartalmú termékeket is ki kellene próbálnod azok jót tesznek a bőrnek

2020. júl. 13. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel ez a belsőszervek problémája (főleg a máj), azt kell gyógyítani.

Ha nem vagy atb, vagy tablettás tipus, tudom ajánlani

[link]

2020. júl. 13. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ekcémás bőrre való krémet, testápolót próbálj.

Nekem is szokott a lábszáram viszketni, általában fürdés után. Én is véresre tudnám vakarni. Mivel nekem visszeres is kicsit, vadgesztenye krémmel szoktam bekenni, az is jó hatású.

2020. júl. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megfelelő mennyiségű olajat, zsírt és vizet viszel be a szervezetedbe?

Környezetedben élőknél tapasztaltál ilyet? Mert az is lehet, hogy túlklórozhatják a vizet és emiatt szárad ki a bőröd nagyon.

2020. júl. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
amikor nekem ennyire száraz volt, fürdés közben bekentem olíva olajjal. sokat segített. használj egy olyan törülközőt, amit nem sajnálsz, mert az olaj kicsit össze fogja kenni
2020. júl. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!