Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nekem miért kell több idő...

Nekem miért kell több idő ahhoz, hogy megérezzem az alkoholt, stb?

Figyelt kérdés

Alapból nem szoktam alkoholt inni, füvezni, de évente 2-3 alkalommal megesik. Régen se fogyasztottam ezeket. Viszont, ha ivásra/füvezésre kerül a sor, akkor nálam jóval később ütnek be ezek, mint az olyan barátaimnál, akik gyakrabban csinálják.


Ugyan akkora mennyiségeknél is megfigyeltem, hogy ha megiszunk mindannyian 2 dl rumot, akkor ők egész hamar jól érzik magukat, 1 órán belül biztosan, én még akkor semmit nem érzek. Nekem ahhoz 1.5-2 óra kell az alkoholnál. A fűnél pedig több, és nem azért, mert nem szívom rendesen, sütivel is próbálkoztunk. Ahhoz nekem olyan 3 óra kellett, addig konkrétan semmit nem éreztem.


Mitől lehet ez? Valami probléma lehet velem?


2021. máj. 17. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Alkoholnál megemlíthetjük az étkezést, mint a hatás gyorsaságának faktorát. Ha eszel ivás előtt, később fog beütni. Esetleg a májad jobban feldolgozza az alkoholt, bár erre nem látok sok esélyt.

Fűnél pedig elképzelhető, hogy nem szívod eléggé mélyre. Mivel ritkán szívsz, így ez a legvalószínűbb, bármennyire is tagadod. Sütinél pedig teljesen más a hatás minden embernél, rám pl. egyáltalán nem hat, csak akkor, ha elszívom.


Szó mi szó, minden emberi test különbözik.

2021. máj. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nálam hat rendesen, ugyan az a mennyiség, de jóval később üt be. Nem azzal van a gond, hogy rosszul szívom. Szóval nem tudom, fura, szerintem kicsit sok az az időkülönbség a többiekhez képest, főleg úgy, hogy én nem szoktam ilyeneket csinálni.


Az alkoholnál lehet, hogy szerepet játszik a kaja, erre nem figyeltem, de majd legközelebb.

2021. máj. 17. 23:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Én 3 évig szívtam füvet (3 napja tiszta vagyok, jeej), minden esetben 10 perc volt a maximális időtartam a hatásnak, de sokszor 1-2 perc. Valamit nagyon rosszul csináltok, ha ennél később üt be. Pont azért szívjuk, hogy hamarabb felszívódjon a tüdőn keresztül. Sütinél pedig normális a 3 óra.
2021. máj. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!