Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kérhet a cégem korona-tesztet?...

Kérhet a cégem korona-tesztet? (A leírásban kifejtem)

Figyelt kérdés

Azt hazudtam beteg vagyok, hogy pár napot pihizzek. Direkt hívtam őket, azt mondtam:hogy jól vagyok, csak hapcizni szoktam, és féltem menni dolgozni mert azt hiszik koronás vagyok. De szerintük ha már ma harmadik napot se mentem, biztos ami biztos teszteltessem le magam, hogy én is biztos lehessek. Na az szép..mondom..na mindegy, az a kérdés:

Ők most követelhetnek tesztet?



2021. máj. 19. 18:05
A kérdező szavazást indított:
Követelhetnek tesztet
Nem követelhetnek
Attól függ tünetesen mész-e melozni
12 szavazat
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Tehát nem az a kérdés hol,mi mennyi a teszt, mert nem teszeltetek, elvi okból..

Hanem kérhetik-e, kötelezhetnek-e?

2021. máj. 19. 18:07
 2/26 anonim ***** válasza:
69%

Erős szavak, hogy a munkahely téged bármire kötelez, vagy tőled bármit követel. Itt a bizonyítás kényszere téged terhel, magyarul a betegség miatti távollétet orvosi papírral kell igazolnod, ami ebben az esetben, miután botor módon a COVID-ra hivatkoztál, egy negatív PCR teszt.


Továbbá, a minden munkavállaló számára biztonságos munkakörnyezet kialakítása szintén a munkáltató feladata, és ebben a jelenlegi helyzetben az is benne értendő hogy a COVID-gyanús munkavállalókat leteszteli. Ebben az esetben ugyanakkor a tesztelést ingyenesen a munkáltatónak kell biztosítania.

2021. máj. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

Kérdés, milyen jogcímen vagy otthon. Szabadságra nem kötelesek elengedni. De betegszabadsághoz, táppénzhez meg orvos kell.

Munkahely csak akkor írhatja elő a kötelező tesztelést, ha azt a belső szabályzat, vagy a kollektív szerződés tartalmazza. Viszont ebben az esetben a cégnek állnia kell a költségeket, ugyanis ingyenes tesztet csak a háziorvos rendelhet el, amennyiben indokoltnak látja.

2021. máj. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%

"Azt hazudtam beteg vagyok, hogy pár napot pihizzek."

Akkor most viseld a következményeit.

2021. máj. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

Az ilyen faszparasztok miatt tartunk itt

1. van szabadságod, ha nem vagy elégedett vele keress más munkahelyet

2. remélem nincs gyereked

3. ha a 2. állitás igaz akkor remélem kiderül ez a dolog és kibasznak a munkahelyedről


4. csak egy megjegyzés: milyen elvi oka van annak hogy nem teszteltetsz?

még addig se terjednek az agysejtjeid hogy talán ezzel megoldanád a szánalmas kamuzásodat te gyökér? Húzz el teszteltetni hogy még erre is kidobjon a céged 20ezer forintot ne csak a fizetésedre

2021. máj. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Az ötös nem hasznos, mert frusztrált. Ilyet mindenki csinál ötös, tudod? Lógunk suliból, melóból. Ez normális xD ébresztő papi xd
2021. máj. 19. 19:11
 7/26 A kérdező kommentje:

Csak most szarban vagyok, nincs egy vasam se, van am csak az alberlet fizetéssel stresszel a föberlö, mert 2 honappal lemaradtam.

Hajnali ötre kellett volna mennem ehéten kész nem volt kedvem. Delutan nem gond, de hajnalba...na de m1 vegülis ez mar igy van, ezen nem tudok valtoztatni

2021. máj. 19. 19:14
 8/26 anonim ***** válasza:
86%
Hát embereld meg magad te büdös gyökér.
2021. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
De amugy miert vagy ellenséges, főnök vagy valahol?
2021. máj. 19. 19:18
 10/26 A kérdező kommentje:
Vagy az a tipikus irigy kollega vagy? xD
2021. máj. 19. 19:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!