Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Védettségi igazolvány?

Védettségi igazolvány?

Figyelt kérdés
Nem jött meg még a védettségi, 1 hónap után sem... Holnap kapom a második oltást, és arra gondoltunk, hogy az oltás után kapott kis lap mind 2 oldalát beszkenneljük és azzal fogok közlekedni(beülni és menni beltéri helyekre)... Jogukban áll azt elfogadni, ha megmondom, hogy nincs még védettségi, mert elveszett?

2021. máj. 19. 20:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az applikációra is gondoltunk, de az állitolag nem ér semmit, mert nem müködik
2021. máj. 19. 20:20
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadják el. Menj be a kormányablakba, ott lehet intézni időpont nélkül. Illetve van most már telefonra letölthető EESZT alkalmazás, azt elfogadják mindenhol.
2021. máj. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy nem ?Azt legalabb nem lehet hamisitani
2021. máj. 19. 20:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az előbb írtam más kérdésére a következőt:


"Épp ma kaptam tőlük e-mailt a 2.sürgetésemre. Megköszönték az üzenetemet és türelmet kértek. Közöltek egy hivatkozási számot, ha ismét hozzájuk fordulnák.

Egyébként (ezt figyeljétek!):

1. oltás - március 8.,

2. oltás - április 12.

Azóta eltelt 3-szor 10 nap és még legyek türelmes, amit szépen előre megköszöntek.

Nem akarom elhinni, de állítólag előfordult, hogy valaki regisztráció után megkapta postán az igazolványt."

Szóval, én így állok... (És várok TÜRELMESEN(?)).

2021. máj. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az applikáció működik, csak éppen nem valós adat van rajta. Nekem már megvan mindkét oltás, EESZT-ben is rendesen van rögzítve, a kártyát is megkaptam már, azon a második oltás dátuma van, az applikációban az első oltás dátuma szerepel.
2021. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Menj be személyesen a kormányablakba az oltási könyveddel, utána 1 hét múlva lesz kártyád.

Próbálkozhatsz még ügyfélkapun is, de ott 3 hét mire valaki ránéz a kérelmedre, és ha szerencséd van 1 hónap múlva lehet kártyád, ha hibát jeleznek vissza, akkor újabb 1 hónap..

2021. máj. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nem tudom mi a f..nak az applikáció, meg a kártya is persze. Miért nem lehet kiküldeni képfájlként azt a hülye qr-kódot, ami az igazolványon is van, aztán aki ellenőrzi, az megnyitja egy sima böngészővel és látja mi a stejsz.

Vagy ha már úgyis annyira élvezkedtek, hogy csináltak külön ellenőrző applikációt, nem lenne egyszerűbb, hogy én bemutatom a taj kártyám, ő beüti atajszámot, aztán a rendszer meg kidobja, hogy széna vagy szalma? Helyette itt megy a görcsölés a mindenféle regisztrációkkal, PIN-kódokkal, kártyára várakozással, kártyacserékkel lejáró igazolványoknál, kutyafüle.

2021. máj. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7: Egyértelműen elég jó üzlet ez valakinek, szép pénzt szakít érte. Nem azért van, mert bármi értelme is lenne...
2021. máj. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Valójában az applikációnak semmi értelme így, max annak, akinek valamiért nem jön meg a kártya, de akkor sem biztos, hogy jó lesz, még annyi infót sem mutat, mint a kártya qr kódja.
2021. máj. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mutat az, csak ahhoz dekódolnod kéne a qr kódot, mert az appban az nem egy link, mint a kártyán, hanem egy kb 1000 karakteres kódsor. Szerintem lehetett volna még egy kicsit nehezíteni, pl úgy, hogy ezt mindenkinek fejből meg kell tanulnia.
2021. máj. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!