Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha felhasználták véradás után...

Ha felhasználták véradás után a véremet, akkor már nem gondolhatom azt, hogy "beteg" lennék?

Figyelt kérdés

Tinédzser lányként magas tesztoszteron szintem volt, ami lehet még most is fent áll. Ebben az időben utána olvastam az interneten, és nyilván eljutottam a nemi betegségekig is idővel, ahogy beleástam magam a dolgokba. 13 évesen nem kaptam hpv elleni oltást, és miután megtudtam mi az végig ettől parázok leginkább. Nem igazán élek szexuális életet (aszexnek tartom magam), szóval ilyen téren nem kaphattam el, de máshogyan előfordulhatna egyáltalán? Nem érzek fájdalmat a nemi szervem környékén, ha menstruálok akkor se szokott nagy problémám lenni.

Már pár barátomnak is felvetettem a félelmeimet, annyival elrendezték a gondolataimat, hogy ne gondoljak ilyenre, mégis hogyan lehetne, meg hát ez a második alkalom, hogy felhasználták a véremet, csak jelezne valamit, ha nem lenne okés. A kérdést is azért írtam csak ki, hogy mástól is némi megerősítést várjak, hogy túl gondolom az egészet és nincs bajom (nyáron amúgy kivizsgáltatom magam, így ez a tanács nem kell :))


2021. máj. 19. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Amire letesztelik a véredet, azok csak a vérátömlesztéssel átvihető betegségek közül a hepatitis A, B, AIDS, és a szifilisz. A kérdőívekben kiszűrnek még pár betegséget, de sok dolgot nem.

Amúgy nem igazán értem, mitől félsz. HPV-től? Attól, hogy az oltástól elkaptad? Kérlek...Nézz utána jobban és rájössz, hogy az oltás MEGVÉD tőle, nem megfertőz vele. De amúgy lehetsz HPV-s, a véradáson nem szűrik ki, ha nem vallod be a kérdőíven. Bocs, ez az igazság. De ha be vagy oltva, akkor nagyon nagy az esélye, hogy nem vagy HPV-s.

A magas tesztoszteron szinted is simán lehet, hogy megvan, véradáson ezt se tesztelik le, mert 1 egység vértől egy nőnek se lesz baja, férfinak pedig nyilván nem

2021. máj. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A HPV-n szinte mindenki átesik



A HPV, azaz a humán papillómavírus a leggyakoribb szexuális úton terjedő fertőzés kórokozója.5 A szervezet az esetek többségében 1-2 év alatt magától leküzdi a fertőzést.1 Azonban ha a fertőzés tartósan fennmarad, akkor a HPV típusától függően nemi szervi szemölcsök vagy rákos daganatok (méhnyakrák, illetve a külső nemi szervek, a végbélnyílás és a középgarat egyes rákos megbetegedései) alakulhatnak ki

2021. máj. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak én nem értem? Milyen betegségtől félsz? Mert a hpv-nek nincs ilyen tünete.
2021. máj. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első! Pont hogy azt írtam NEM kaptam be. Azért ennyire hülye nem vagyok, hogy az oltás fertőzne.

Talán azért a hpv maradt meg nekem, mert egyszer (régen volt, nem most!) azt olvastam, akár bőr-bőr érintkezése révén is kialakulhat, vagy akár nem megfelelő törülköző használattól is.

2021. máj. 19. 21:56
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen oldalon olvastam már, mondom régen volt, de nyáron mindenképpen elmegyek vizsgálatra,nem csak emiatt.
2021. máj. 19. 21:59
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
Figyelj, szerintem pszichológus kéne neked, nem nőgyógyászati vizsgálat és ezt nem rosszból mondom
2021. máj. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

HPV-re véradáson nem szűrnek. A nők 80%-a elkapja egyszer életében.

Ha nagyon aggódsz, menj el HPV szűrésre, ha negatív, oltasd be magad. Ennél többet nem tehetsz.

2021. máj. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 randomsrác25 válasza:
29%

6-nak igaza van. Nőgyógyász csak ki fog nevetni/le fog húzni

Ha ennyire betegesen aggódsz, ráadásul valószínűtlenül a nemi betegségektől, akkor másmilyen segítséget kérj

2021. máj. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!