Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem adatjátok be a...

Miért nem adatjátok be a második oltást?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy sokan csak az első oltást kérik, de azt nem értem, hogy miért. Az odáig megvan, hogy vannak, akik csak a védettségi kártyáért vállalták be, és ahhoz elég (volt)egy is. Na de, aki egyet beadat, az annyira nem félhet tőle. Ha okoz bármit is, akkor már késő bánat. Viszont hatásosság szempontjából meg kevés. Szóval szerintem "félig beadatni" a lehető legrosszabb döntés, mert védeni nem véd, viszont szövődménye lehet. Tehát a semmiért kockáztat az illető.

2021. máj. 20. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Azért amiért az elsőt sem.
2021. máj. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Katona Dius ***** válasza:
89%

A védettségi kártyának is megvan a lejárati ideje, ha nem oltatja be magát az ember a másodikkal, akkor x nap után lejár, és használhatatlan. A legtöbb helyen leolvassák, így azonnal kiderül, hogy már nem érvényes.

Sokan azért nem adatják be a másodikat, mert:

- azt hiszik, a kártyának nincs lejárati ideje

- olyan veszett szarul voltak az első után, hogy nem merik beadatni a másodikat (ilyenről kevésről hallottam, de van pár ember, aki így tett)

2021. máj. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

2-es

"azt hiszik, a kártyának nincs lejárati ideje"

Jól hiszik. Tájékoztatlak, hogy annak a védettségi kártyának (illetve a mögötte álló adatoknak), amelyiket oltás után adják jelenleg nincs lejárati ideje.

Aki nem adatja a 2.-at, le kell tiltani a francba.

2021. máj. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Sógorom olyan rosszul lett a Modernától (halálközeli élménye volt), hogy nem tudja rászánni magát a második oltásra.
2021. jún. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
Kevés? Konkrétan 0 a hatása csak egy vakcinának.
2021. aug. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!