Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Amikor beszorul a levegő, mi...

Amikor beszorul a levegő, mi történik pontosan?

Figyelt kérdés

Milyen folyamatok következménye, hogy szorul be és hova? Mi okozza a fájdalmat?

Google most nem volt a barátom :D

Amúgy az alapvető ismeretek megvannak, hogy milyen a tüdő felépítése stb.



2021. máj. 21. 00:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Arra gondolsz mint pl. futásnál elkezd fájni az oldalad? (Azért kérdezem mert többféle változatot hallottam már hogy mi is az a beszorult levegő és nem akarok hülyeséget mondani :D)

Ha arra gondolsz, akkor még az orvostudomány sem érti teljesen. De az általánosságban elfogadott vélemény a sportorvosok körében az, hogy pl. futás, kosarazás, hasonló intenzív sportok közben a hasadban megnő a nyomás ami felfelé tolja a rekeszizmot, de a gyors légzés miatt a tüdő ugyanekkor lefelé nyomja. Ezáltal a rekeszizom kb. "összecsípődik", kevesebb vért kap és elkezd görcsölni, ez okozza azt a szúró fájdalmat amit az ember érez ilyenkor.


Remélem tudtam segíteni :)

2021. máj. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem egészen :D Amúgy sportolásnál azért fájhat az ember oldala, mert a lép nem tudja elég gyorsan kipumpálni a vért.

Én arra gondoltam, mikor a mindennapokban beszorul a levegő. Egy rossz lélegzetvételtől, vagy egy rossz pozíciótól.

2021. máj. 21. 07:12
 3/3 anonim ***** válasza:
A tüdő felszínén időnként apró kis szövetek képződhetnek. Ezek gyengébbek, mint az átlagos tüdőszövet, ezért könnyebben kiszakadhat és ha ez megtörténik, az abból kiáradó levegő beszorul a tűdő és a mellkas fala közé.
2021. máj. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!