Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bélgázok gyötörnek és mindig...

Bélgázok gyötörnek és mindig beszorul a levegő.Mit tehetnék ez ügyben?

Figyelt kérdés
Már lassan egy hónapja folyamatosan felvagyok buffadva,bélgázok elég rendesen gyötörnek(az a szúródó fajta),egész a gyomorszájamig érzem.A bordáim közé elég gyakran beszorul a levegő.Nagyon stresszes voltam az utóbbi évben és ezért nagyon sokáig szorulásom volt(ez azóta megoldódott) és akkor kaptam emésztési gyógyszert.Ha abbahagyom a szedését akkor megint szorulásom lesz,és ugxanugy felvagyok puffadva.Savam is szokott lenni.Mit tehetnék ezügyben?Elég kellemetlen érzés mikor edzek és csak úgy szellentek egyet.

2021. febr. 11. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Gasztroenterológia, belgyógyászat segithet.


Figyelj oda mit eszel, mi az ami kepezhet jobban gazokat.


Nalam is problema volt, miota hanyagolom a tejtermekeket es tobbnyire zoldseget-gyumolcsot eszem (azt is jo idoven, tehat nem mindegy milyen etel bomlik milyen etellel a gyomrodban, peldaul egy hus es egy krumpli bomlasa lassu, szenhidrat erjeszt, attol megrohad a feherje, de peldaul zoldseg jol bomlik hussal, krumplival, tehat zoldseggel erdemes enni oket kulon, s nem egymas utan mondom hanem vagy ez vagy az. Vagy peldaul a gyumolcs gyorsan bomlik athaladna rajtad de ha 2 oraval elotte v utana ettel/eszel hust satobbit, szinten rohadas lesz, nem tavozik ugy a testedbol), miota ezekre figyelek, sokkal jobb az emesztesem, nem vagyok felpuffadva. Elotte mindig folyamatosan fel voltam, engem is nagyon zavart, mert az edzes sem segitett, hogy "kissebb legyen a hasam".

2021. febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amugy ha szagtalan, gyakorlatilag csak levego, akkor az lehet idegessegtol, hogy tudat alatt sok levegot nyelsz.
2021. febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!