Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tetves vagyok még mindig?

Tetves vagyok még mindig?

Figyelt kérdés

(Fej)Tetves voltam április elején (láttam is a kihullott hajamon az állatkákat, pattantak összenyomva), akkor kifésültem a sűrű fogú fésűvel, és megmostam a hajam a tetű elleni samponnal, majd ezt megcsináltam másnap (ekkor láttam lakosokat utoljára), 5 nap múlva, 1 hét múlva és 2 hét múlva is. A samponra az van írva, 1-2 alkalom 100%-os biztonság. Minden ágyneműt, ruhát kimostunk, stb...

Viszont azóta akármikor viszket a fejem, aggódom, hogy maradt-e, és újra elszaporodott-e. Emiatt átfésültem azóta még kétszer. Tudni kell, hogy nagyon korpás vagyok, és a serkéket nem tudom megkülönböztetni a korpától, vannak kis gömbök a hajamra tapadva, de nem pattannak, és nem találtam tetveket benne, viszont volt már, hogy viszketett, és vannak csípésszerűségek a tarkómon, de lehet, hogy pattanás.

Mit gondoltok? Sikerült kiirtani őket, és paranoiás vagyok, vagy tényleg maradtak megbújva, és újra vannak, csak megbújva? Hozzáértők, vagy tapasztaltak segítségét kérném.



2021. máj. 23. 00:13
A kérdező szavazást indított:
Biztosan tetves vagy. Használd a sampont még egy ideig.
Nem vagy tetves. Nyugodj meg, és térj vissza a normál samponodhoz/fésűdhöz. (Ami jobb a hajadnak)
7 szavazat
 1/2 qkker1 ***** válasza:
Nagy valószínűséggel kiirtottad a lakókat, de ha az megnyugtat, akkor használd újra sampont.
2021. máj. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A korpát le tudod húzni a hajról könnyedén. Elég, hogyha csak végigsiklatod rajta az ujjadat.


A serkét meg kell ragadni, mert belekapaszkodik a hajba.

2021. máj. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!