Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 19 eves vagyok es kis korom...

19 eves vagyok es kis korom ota nem tudok aludni sotetben este mitol lehet ez?

Figyelt kérdés

2021. máj. 25. 00:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert félsz vagy hogy?
2021. máj. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

sok mindentől.

figyu én 24 vagyok már és komplett sötétben kizárt hogy nyugodtan aludjak.

megoldás meleg fényű éjjeli lámpa, sólámpa, falra hangulatos égősorok, kisebb dekorációs lámpák és tévé nélkül se tudok mert kell valami háttérzaj. Nem kötelező mindenkinek full sötétben aludnia ha nem megy, sőt ha nem is ellenőrzi senki akkor más véleménye meg nem számít főleg felnőtt korban.

Én azért mert régen sok horrort néztem sajnos és megmaradtak ilyen parák hogy a tévéből kijön a samara, sötétben valaki előugrik stb..de nem beteges szinten csak ez akkor is szerintem normális, hogy az ember fél a sötétben. Úgy érzi figyelik őt, nem látni ki hol van stb.

2021. máj. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
37 éves, kétgyerekes anyuka vagyok és én sem merek teljes sötétségben aludni. Itthon soha nincsenek lehúzva a redőnyök, a közvilágítás pont elég fényt csinál. Idegen helyen pl. szállodában égve hagyom a fürdőszobában a villanyt. Hogy ez miért alakult ki nálam, azt nem tudom. Nincsenek gyermekkori rossz élményeim, inkább klausztrofóbiára hasonlít ez a félelem, hogy be vagyok zárva és nem tudok kimenni, mert nem tudok tájékozódni. Mástól nem félek. Férjem már úgy megszokta, hogy ha idegen helyen alszunk, már ő nézi meg, hogy este hogy lesz minimális fény. Ezzel simán együtt lehet élni.
2021. máj. 25. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
Gyerekkori szorongásból adódhat, nem veszélyes, sokaknál előfordul.
2021. máj. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!