Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha félek a vérvéte...

Mit tehetek ha félek a vérvételektől?

Figyelt kérdés

Sajnos a pajzsmirigybetegségem miatt pár havonta vért vesznek tőlem. Gyakran félek. Attól is függ, hogy hol fogják csinálni, mert ha valahol jó tapasztalatot szereztem és gyorsan túl lettem rajta meg nem igazán fájt, akkor utána oda nyugodtabban megyek vissza, de ha olyan helyre kell mennem, ahol nem olyan jól sikerül, akkor meg már eleve jobban félek a második alkalommal is.

Sajnos nem mindig dönthetem el magamnak, hogy hova menjek, valamikor orvos ad beutalót valahova.


Nagyon szeretnék megszabadulni a félelmeimtől. Egyszer annyira összeszurkáltak és összetapogattak, hogy utána majdnem elájultam.


Azt hiszem, hogy nem önmagában véve a vér zavar, meg nem is önmagában véve a tű, hanem az egész helyzet. Régen amúgy féltem a tűktől, pedig édesapám orvos volt és jól tudta beadni, amiket kellett. Ma már legalább odáig eljutottam, hogy az oltásoktól nem félek, csak a vérvételtől. Régen az oltásoktól is féltem.

Tulajdonképpen az zavar, hogy ki kell nyújtanom a karomat és ott tapogatnak meg szúrnak. Az oltás már azért nem probléma, mert a karom külső részébe kapom. Ha nem akarom, nem nézem, a vérvételnél akkor is jobban ki vagyok téve a látványnak és ha izomba szúrnak, azt jobban viselem. Ott keményebb, nem olyan puha, gyenge a bőröm meg nem olyan érzékeny. És könnyebb lelkileg azt elviselni, hogy beadnak valamit, minthogy valami belőlem távozik.


Ez a magyarázata az egésznek. Sajnos mennem kell még sokszor vérvételre, úgyhogy muszáj lenne túltenni magam minden félelmemen.

De hogyan? Néha próbálok másra gondolni, valamikor sikerül, valamikor nem.



2021. máj. 26. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A pajzsmirigy betegség mentálisan is megviseli a szervezetet. Szorongás, pánikbetegség, depresszió. Menj el pszihiáterhez, hátha van más is a félelmed mögött.
2021. máj. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is nagyon félek minden féle injekciót meg vérvétel től.De úgy csinálom vérvétel el hogy ki nyújtóm már előre a karom és nem is nézek oda.


(Ami igaz az igaz hogy el szóktam rántani a kezem mikor érzem hogy megszúrt a tűvel )

De ezt ne csináld mert csak meg sérted magad. (Bele törhet a tu vagy éppen fel sérti a karod.)


Viszont azt csinálhatom hogy ki nyújtón a kezed és szólsz hogy ne is mondja mikor szúr meg és nem nézel oda vagy szólsz hogy félsz és akkor gyengébbek lesznek veled.

2021. máj. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem szoktak szólni mikor szúrnak, de akkor is tudom, hiszen érzem meg ki tudom találni. Tudom mikor fertőtlenítenek, hallom a fertőtlenítő hangját, nyilván érzem a tűt.

A legjobban talán tényleg az zavar amikor tapogatnak és ki kell nyújtani a karom. Ha lenne lehetőség máshonnan vért venni, lehet, hogy élnék a lehetőséggel.


Annak, akinek elsőre eltalálják a szúrás helyét, annak még jobb a helyzete, de nekem az se mindig sikerül elsőre.


De köszönöm a tanácsokat, ki fogom próbálni, hogy előre kinyújtom a karom és hátha kevesebbet tapogat meg hamarabb túl leszek rajta.

2021. máj. 26. 13:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak is igaza, már hónapok óta folyton előjön a depresszióm, hangulatváltozások. Amúgy is mindig csak a bajom van és a szomorúságom. Okom is van rá, plusz a pajzsmirigy.
2021. máj. 26. 13:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen találják a vénádat! Szomorú, hogy ki vagy tévé ennek, azzal tudlak vígasztalni, hogy nemsokára megszűnik az összes szenvedés.
2021. máj. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy nemsokára megszűnik az összes szenvedés?
2021. máj. 26. 15:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én is ugyanígy vagyok ezzel a dologgal. Maga a procedúra amit utálok. De tisztellek azért hogy felvállalod az érzéseidet.

2021. nov. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!