Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sok répától, egyéb narancssárg...

Sok répától, egyéb narancssárga ételtől volt már sárgás a bőrötök?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 1-2 hétben vettem észre, hogy sárgás a tenyerem néhány foltban, a sárga foltok kissé kemények is.


Van rá esély, hogy nem pajzsmirigy miatt? :( Vagy nem máj?


Azt olvastam, hogy sok sárga kajától lehet. Télen vettem smoothie-készítőt és az elmúlt 1-2 hónapban sokszor tettem bele répát is (egész répákat, azokat a vékony, szépeket), most pedig éppen édesburgonyát eszem.



Van még egyéb ijesztő bőrtünet és kérdésem is azokról, de most konkrétan a sárgaság érdekel. Volt már közületek valakinek ilyen?



Bőrgyógyászatra van időpontom, addig betegre fogom stresszelni magam.

Most egy darabig nem fogok répát tenni a smoothie-ba, hogy kipróbáljam. Addig is megköszönném a tapasztalatokat, ha vannak!


2021. máj. 26. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, megsárgítja a sok répa a bőrt. Tapasztalat.

Ha a máj lenne, akkor a szemed fehérje is sárga lenne, már észrevetted volna.

2021. máj. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem sárga, nem is sárgás. A bőröm se máshol. Más se mondta.


Tenyéren foltok. Na azok sárgák, de jól láthatóan.

2021. máj. 26. 23:28
 3/5 anonim ***** válasza:

En annyira tulzasba estem a Kubu repale ivasaval, hogy egy nap a kollegaim szoltak, a szemem is besargult. Nagyon megijedtem, masnap mentem vervetelre. A majfunkciom tokeletes volt, viszont a bilirubin szintem magas volt, de ez nemcsak az epeproblema, hanem a repa, sutotok miatt halmozodott fel.

Azonnal abbahagytam a repale ivast, banatomra. A szemem nagyon hamar, az arcom sargasaga relativ hamar elmult, viszont a talpam kb egy evig sarga maradt.

Szoval van ilyen, ha tulzasba viszed.

2021. máj. 27. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, szoval meg a szemfeherjem is sarga lett. Napi majdnem egy liter repale honapokon at. Mert ugy izlett...

Es nemcsak a talpam, a tenyerem is sarga volt, de az hamarabb elmult. De par honap volt.

2021. máj. 27. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A sárga ételektől is előfordul. Valószínűleg buta kérdés, de nem lehet, hogy a sárgarépa vagy az édesburgony a pucolásánál esetleg megfogta a kezedet? Én kesztyű nélkül gazoltam a kertben és fel sem tűnt, de a vérehulló fecskefű sárga nedve megfogta a kezemet és főleg a bőrkeményedéses részeket, onnan lemosni se tudtam, pedig sok mindennel próbáltam. A háziorvosnál voltam és az asszisztens megijedt, hogy mi bajom van. Mondtam neki, hogy várja meg amíg a meggyet magozom, akkor úgy nézek ki mint egy zombi. :)
2021. máj. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!