Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miből gondoltad, hogy ètelinto...

Miből gondoltad, hogy ètelintoleranciád lehet? Ezek a tüneteim?köszi ha elolvasod

Figyelt kérdés

Azt tudni kell rólam,hogy mindig nagyon kis vèkonyka voltam, genetika miatt gondolom, mivel apukám is magas/vèkony testalkatú volt.

Mindig is hízni vágytam, szerettem is jókat enni. Az utóbbi 20as èveimben sikerült magamra szednem pár kilót aminek nagyon örültem.

Viszont ahogy felnőttem tapasztaltam olyan dolgokat aminek mai napig nem tudom az okát. Pl gyakran èrzem magam fáradtnak, erőtlennek mèg ha nem is dolgozom. Vèrvètel nem mutatott ki hormonproblèmát sem vèrszegènysèget.

A vèkony testalkatomhoz kèpest viszont nagy és kiálló a hasam. Sokan néztek már terhesnek emiatt. Ami lehet attól is,hogy sokat eszem, vagy esetleg puffadok, ami fura de nem tudom eldönteni hogy puffadás vagy sem. Megnő a hasam de kb ennyi, mást nem èrzek. Ez szintèn érdekes,mert néhányan még többet esznek vagy ducibbak,mégsem ilyen nagy a hasuk.


Eszembe jutott mi van ha valamilyen ètelintoleranciám van csak nem tudok róla? Sok kenyeret eszem, de tejtermèket is. Reggelente müzli tejjel vagy yoghurtok, pèkáruk. Nem vettem èszre eddig összefüggèst, hogy valamelyik èteltől lennèk rosszul, de ma felfigyeltem arra hogy egész jól voltam amíg nem ettem egy nagyobb kiflit (sima finomított lisztből) utána meg már bágyadt, zavartabb lettem és össze vissza vègeztem a dolgaim mintha homályos lenne az elmèm.

Ètelintoleranciám lehet akkor is, ha nem igazán van fizikai tünetem? Nem megy a hasam, normális,vagy inkább kevés bèlgáz, viszont pszichèsen nem vagyok a toppon?

Érdekelne ti milyen jelekből gondoltátok,majd igazolódott be ez?

23n


2021. máj. 27. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Igazából a glutén senkinek sem jó, az hogy kialakul-e intolerancia vagy nem, lutri. Gyulladásokat okoz a belekben és puffaszt. A laktóz is amúgy, amire ugye csak addig van szüksége a szervezeznek, amíg az anyatej a tápláléka - utána már nincs szükség a laktózbontó enzimekre, leáll a termelése, ebből lesz a laktóz-intolerancia. Szóval én azt ajánlom, hogy kerüld mindkettőt.
2021. máj. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


De akkor alig marad valami amit ennèk🥺 jobban belegondolva szinte minden ètkezèsemben van vagy tej vagy liszt 😳. Utána kell nèznem milyen alternatívák vannak

2021. máj. 27. 22:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, igazából elég sok: az összes zöldség, az összes gyümölcs, az összes hús, tojás, és az összes ehető gomba. Plusz vannak laktóz- és gluténmentes termékek is, ha nem akarsz lemondani a tejről, sajtról stb. És így sokkal egészségesebb is leszel!
2021. máj. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!