Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ételintolerancia tesztem. Ti...

Ételintolerancia tesztem. Ti mit láttok ki ebből?

Figyelt kérdés

Évek óta kínzó hasfájás, hasmenés és puffadás gyötör. Ezért elmentem egy több mint 200 ételre kiterjedő étel intolerancia vizsgálatra (vérből). A napokban érkezett meg az eredményem. Van jó pár piros érték amiket elvileg el kéne hagynom, viszont a tojás és tejen kívül a búzára és gluténre is érzékeny vagyok (az olvasatom szerint). Sajnos a gluténmentes termékek jó része kukoricalisztből készül amire szintén érzékeny vagyok.


Az eredményeim alapján Ti mit javasolnátok? Van valakinek esetleg ilyen tapasztalata aki segíteni tudna? Az eredményeim egy dietetikus is ki fogja értékelni, de arra még várnom kell jövő hét végéig.


Az eredményeim:

[link]

[link]



2016. nov. 25. 20:19
 1/3 anonim válasza:
66%
Nyugodtan várd ki a jövőhetet, nem hinném hogy ide írkáló túrórudiharcos vérpistikék tanácsaira kéne alapoznod az étrendedet.
2016. nov. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy hol voltál vizsgálaton és mennyi idő után kaptad meg az eredményt? Én is most tervezem, nálam gyakori puffadás, hasfájás a tüneteket...
2016. nov. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kb. ezekre jött ki ,csak nagyobb mértéket mutató számokkal, meg plusz néhány étellel megtoldva. Nálam legmagasabb a tojás 114 ,kazein 111, búza 73 meg a legtöbb gabona 50-50 körüli, de a gluténtól mentes kukorica is 57, és az olajos magvak nagy részére is pozitív, kakaóbabra is, borsóra stb... A tejre -tojásra diétázok szigorúan, azért máshonnan kell pótolnom a kalciumot és a D vitamint. A gabonák nagy részét is megpróbálom kiiktatni, mellőzöm a kakaót és borsót is. Állítólag 3 hónap múlva fokozatosan, egyenként vissza lehet terhelni ezeket az ételeket, és figyelni kell ,van -e rá reakció. De én azokat amik 100 feletti értékkel voltak, nem biztos hogy vissza akarom venni az étrendembe.
2016. dec. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!