Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy valaki...

Lehetséges, hogy valaki tünetmentesen esik át a bárányhimlőn? Miért? Tényleg hajlamosabb lesz autoimmun betegségekre?

Figyelt kérdés

Én ovis és általános iskolás koromban nem voltam bárányhimlős. Egyébként 1 illetve 2,5 évesen kórházban voltam szájban fekélyekkel, "vadhússal" a torkomban, ilyesmikkel. Viszont ez 1998, a védőoltás itthoni bevezetése előtt történt.


25 éves koromban csináltattam szerológiai vizsgálatot, ahol találtak antitestet, mégpedig elegendő mennyiségűt, bárányhimlő átvészeltség/vakcináltság szöveggel.


Létezik, hogy tünetmentesen essen át rajta valaki? Mármint ez mennyire gyakori?

Konkrétan olvastam olyat, hogy aki tünetmentesen esett át a bhimlőn, az később autoimmun beteg lehet.



Influenzás sohase voltam, de idős emberek neveltek, akik miatt többször is megkaptam az oltást. Plusz ugye simán lehet, hogy az embert pont elkerüli az influenzavírus.

Hányós-hasmenős beteg összesen kétszer voltam, nem vészesen.


Ellenben ha emberek között vagyok, évente többször is elkapok megfázást, ami ha időben elkezdett paracetamol miatt megmarad orrcsavarás, duzzadt orrnyálkahártya, torokfájás szinten, még akkor is 1-1,5 hétig tart.

Gyakran lesz belőle hörghurut.

Évente 2-4 alkalommal jön ki ajakherpesz, néha eléggé nagy és szintén évente 2-4 alkalommal aphta.


Szóval egyáltalán nem "erős" az immunrendszerem, bár egyrészt ez nem is úgy működik, ahogy a hétköznapi ember hiszi a reklámok miatt, másrészt hála Istennek, mert aki ritkán beteges, az szokott később allergiás asztmás, erősen allergiás, autoimmun beteg lenni.


Még arra tudok gondolni, hogy picikoromban a kórházban kaphattam valamit, aminek hatására később enyhén ment rajtam keresztül, vagy esetleg vérátömlesztést vagy antitestet vagy bármit.



Tudom, hogy nem voltatok velem ott és nem olvastátok a zárójelentéseimet, de a fentiek alapján mit tudtok leszűrni?


2021. máj. 28. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
ez nekem eléggé öndiagnosztizálásnak tűnik... Nem értesz hozzá, fals következtetésekre juthatsz.
2021. máj. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hogy kíváncsi vagyok arra, miért lehet ez, abban mi az öndiagnosztizálás? Mi ebben az öndiagnosztizálás? Mi ebben a diagnosztizálás?



A tovvábiakban ugorjon, akit zavar a kérdésem.

2021. máj. 28. 10:50
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Senkit nem zavar a kérdésed, pusztán felhívtam rá a figyelmet, hogy ok-okozati összefüggésbe állítasz olyan múltbeli történéseket, amik jó eséllyel semmilyen összefüggésben nincsenek egymással.
2021. máj. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

"Konkrétan olvastam olyat, hogy aki tünetmentesen esett át a bhimlőn, az később autoimmun beteg lehet."



Hol olvastad? Valami femina-blikk-antalvali típusú bulvárszájton?

2021. máj. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Például autoimmun beteg beszámolójában, neki az immunológus mondta.
2021. máj. 28. 10:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!