Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Félrenyelés esetén milyen...

Psylocyber kérdése:

Félrenyelés esetén milyen komplikációk léphetnek fel? Mikor kell orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés

Pár napja félrenyeltem egy kis db snickers csokit. Fogalmam sincs meddig jutott (érzésre megtapadt a gégefedőn kb), de irritál és nem tudtam felköhögni. Egy magánorvosi klinika azt mondta menjek a sürgősségire, a háziorvos annyit írt, hogy "fül-orr-gégész tud segíteni".


Arra lennék kíváncsi, hogy kell-e emiatt orvoshoz menni, fog-e kárt okozni egy kis olvadt karamell, csoki és mogyoró a nyálkahártyában / tüdőben, vagy esetleg elég kivárni amíg felszívódik (már ha felszívódik egyáltalán)?



2021. jún. 4. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha orvos azt momdta menj orvoshoz akkor menj. Az orvos okosabb ebben mint mi.
2021. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igen, köszi eddig ez a konklúzió nekem is.

Viszont ismerősök említették, hogy volt már ilyen és nem mentek orvoshoz és magától elmúlt. A háziorvos meg elbizonytalanított azzal, hogy nem válaszol arra a kérdésre, hogy kell-e, vagy javasolt, tehát, hogy h pl kis darab csoki az elhanyagolható-e. A magánklinikán is asszisztenssel beszéltem, de elméletileg megkérdezte az orvost. Szóval sürgősségi... :( mondjuk van jó könyvem lesz mit olvasni, de nem hiszem h kellemes lesz amikor lenéznek a tüdőmbe...

2021. jún. 4. 16:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Megröntgeneznek. Az mem fáj.:) Kitartást.
2021. jún. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm szépen! Most beszéltem egy nagyon rendes orvossal, konkrétan felhívott két páciens között és elmondta, hogy mit kell tenni! Szóval megyek egy röntgenre és megnézik, hogy lepottyant-e a tüdőmbe valami :)
2021. jún. 4. 17:13
 5/7 A kérdező kommentje:

röpke 9 óra volt csak a várakozás, nincs tüdőgyuszim és a jánosba már nem mentem át a gégészetre így hajnali fél 3-kor, hiába kellett volna a protokoll szerint.

Viszont a 9 óra alatt rájöttem, hogy a sürgősségi az olyan, mint a kocsma, csak pia nélkül :D

2021. jún. 5. 04:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
:) :) sajnos a sürgösségin tényleg sokat kell várni
2021. jún. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 nem voltam elég szarul :) ezért sem akartam elmenni alapból, mert tudtam, hogy ilyen jó állapotban ebből hatalmas várakozás lesz.
2021. jún. 7. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!