Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aggyal kapcsolatos kérdés?

Aggyal kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Igazából egy kicsit furcsa egy, kicsit morbid meg lehet kicsit hülyeség is. A kérdés az lenne, hogy ugye elvileg az agyunkban van minden amit tudunk. A beszéd, az emlékezet, a járás, a minden. Tegyük fel, hogy egy agyátültetést lehetséges és mindenféle komplikációk és bonyodalmak és egyéb problémák nélkül el lehet elvégezni. Viszont történt egy agyátültetés. Ez azt jelenti, hogy annak a bizonyos embernek már nem lesznek emlékei és beszélni, enni, ülni, számolni mindent újra kell tanulnia mintha csak 6 hónapos lenne?

2015. júl. 18. 03:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Agyátültetés esetén a donor emlékeit és személyiségét kapná meg az illető.
2015. júl. 18. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért kellene mindent ůjratanulnia? A tudata megmaradna szerintem,csak másik testben.
2015. júl. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert a tudatot az agyad tárolja nem pedig a tested, viszont ha agyat cserélnek, akkor a tudat elvész.
2015. júl. 18. 06:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondok egy példát,mert látom nem érted. Van egy CD tele adatokkal (ez legyen az agy) ,ami egy kompjúterben van(ez pedig a test),te kiveszed a CD- a gépbôl és bele teszed a másikba,akkor az adatok megmaradnad a CD-n,csak a gép lesz másik(test) .érted?
2015. júl. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nem a test kap új agyat, hanem az agy új testet. Így elég nehéz lenne feldolgozni, hogy hirtelen felnőtté vált az adott személy. A másik pedig meghalt.
2015. júl. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen bár mondjuk én úgy gondoltam, hogy az agy teljesen 0-ról indul :D De amúgymeg az is lehet, hogy elfelejtené, mert a jelenlegi agy nem fér össze a jelenlegi lélekkel. Így az lenne a leg reálisabb, ha teljesen "leformáznánk" az agyat, hogy a 0-ról indulhasson.
2015. júl. 18. 19:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem 0-ról indul. Viszont ez további érdekes kérdéseket vet fel. Tegyük fel, hogy egy súlyos balesetben az én agyam sérül, a feleségem agya viszont épen marad. Megkapom az ő agyát. Akkor "tudatilag" a saját feleségem leszek? Szerelmes leszek a régi magamba?
2015. júl. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!