Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez a vérkép jónak számít?

Ez a vérkép jónak számít?

Figyelt kérdés

2021. jún. 8. 15:45
 1/10 A kérdező kommentje:
2021. jún. 8. 15:45
 2/10 A kérdező kommentje:
2021. jún. 8. 15:47
 3/10 anonim ***** válasza:
Minden érték referencia értéken belül van. Nem értem a kérdést, egyetlen eltérés sincs benne. Miért a kétség?
2021. jún. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3-mas


Magas erteken van viszont a monocitaja, ha jol latom a masodik kepen.


De amugy hat szerintem direkt be van jelolve szinnel hogy mi a jo mi a rossz. Ha megnezed kerdezo akkor az lenne az idealis ha kb minden pont kozepen lenne, esetleg minimalis elteressel.


A tied viszont sok helyen a szelen log.


Nem veszes, nem komoly, de lehetne jobb is.

2021. jún. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocs, amikor írtam, a másik oldalt még nem tetted ki. Az az eltérés arra utal, hogy a vérvétel előtt átestél valami vírusfertőzésen, vagy baktériumfertőzésen, de már vége.
2021. jún. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
akkor összeségében jó minden csak a monocitával van egy kis baj?
2021. jún. 8. 19:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha megnézed, külön színekkel jelzi a sávot, ami jó, ami alacsony, és ami magas. És azon belül jelöli, hol helyezkedik el az érték. Ezen kívül jelöli a szín előtt, ha rossz érték van, ezt a monocitánál láthatod. Máshol ilyen nincs, és minden értéked a zöld mezőben van
2021. jún. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a referencia értéken kívül eső érték pirossal van írva.
2021. jún. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ez szokott lenni: a monocita %-ban túl magas (darabszámban azért nem tud csak túl magas lenni, mert a fehérvérsejtszámom alapból az alsó határ közeli), sok értékem valamelyik határon. Nekem a koleszterinem is magas (az össz és a "rossz").


Szerintem se a legjobb egy ilyen vérkép.



28N

2021. jún. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez egy kiváló vérkép. Nekünk az egyetemen előre tanították, és rezidensként a gyakorlat ezt igazolta is számomra, hogy a laborokat panaszokkal, tünetekkel, és klinikummal egybevetve kell értelmezni, és ha lekérünk 30 féle analitot valakitől, aki amúgy klinikailag nincs vackul, statisztikailag szinte biztos, hogy kb. 10 közölük valamerre valamennyire majd kilóg, de ezeket ne akarjuk amúgy egészséges, panasz és tünetmentes embereknél bepaszírozni a referenciatartományba, részben, mert a referenciatartomány nem mindenkinek a tökéletes állapota, akinek az, annak se föltételnül minden helyzetben, és ráadásul ezeknek egy része, főleg ha csak kicsit lóg ki, enyhe mérési hiba is lehet.
2021. jún. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!