Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 25-30 évesek, milyen egészségi...

25-30 évesek, milyen egészségi állapotban vagytok? Csak kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés

Hetente mennyit sportoltok és mennyi lenne az igényetek?

Milyen krónikus betegségeitek vannak?

Milyen gyakran kaptok el fertőzéseket (amikor közösségben vagytok és nem maszkos időszak van)?

Szokott rendszeresen fájni valamitek (derék, hát, fej)?


2021. jún. 14. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Sport: -, igény: -

Krónikus betegség: -

Fertőzés: szinte soha.

Fej, hát, térd néha.

2021. jún. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Heti 1-2 ora sport , igenyem kb 3-4 ora lenne

Betegsegem nincs

Szinte sosem vagyok beteg

Nem faj semmim

2021. jún. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Rendszeresen túrázok, mellette edzek itthon. Igényem lenne még edzőterembe járni, de egyelőre az problémás.

Nincs krónikus betegségem.

Alapból évente egyszeri megfázás, rosszabb esetben kétszer, de átlagban 3 nap alatt kimegy belőlem, anélkül, hogy bármit különösebben tennék ellene.

A hátam elkezdett fájni az ülőmunkától. Anyámnak is ilyen gondja volt, neki teljesen tönkretette az egészségét. Én ezért munkát váltottam. Még nyögöm a hátfájós utóhatást, de egyértelmű a javulás.

2021. jún. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hetente 3 óra mozgás de igények több lenne.


Szapora szívverésem van. Epe és szív gondok


Derekam szokott fájni , ha sokat kell üljön a munkám miatt


Beteg ritkán vagyok talán éve 2 a megfázás vagy influenza tünetek.

2021. jún. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Köszi az érdeklődést, jól vagyok.
2021. jún. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én egyébként jelenleg heti 3-4 órát sportolok, jelenleg van rá időm, viszont ez otthoni tornát, olykor bicajjal közlekedést és kaputól-kapuig futást jelent, igényem lenne "eljárós" sportokra, ahol a végére érzem, hogy kifejezetten elfáradtam. Jót tenne és célom is lenne az erősödéssel.


Szinte folyamatosan elkapok valamit, amikor emberek közé járok, például éppen irodai melóm van heti 5 nap bejárással. Lassan is szoktam kilábalni belőle, ha 1 hétig tart csak, akkor az azt jelenti, hogy enyhe nátha volt.


Reflux, problémák a garatommal, magas koleszterinszint illetve bennem semmi se működik tökéletesen: gerincferdülés, szemüvegesség, kb. 50 éveseknek megfelelő hallás, sokszor lassan regenerálódó izmok és még igazából sorolhatnám.


Viszont - egyelőre - nem szokott fájni semmim. Igazából igyekszem is tornázni a hátamra illetve ülés közben változtatgatom a pozíciókat.

2021. jún. 14. 22:51
 7/9 anonim válasza:
39%

Heti 10-20 óra sport (mikor mennyi, ha úgy jön ki hétvége alatt osszejön 7-8 óra, de igyekszem minden nap), ez nagyjából az igényem is rá

Pajzsmirigy alulműködés, endometriózis, inzulinrezisztencia-hajlam

Szinte soha nem kapok el fertőzéseket

Hasfájás 'azokon' a napokon

2021. jún. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sport: egyelőre nem sportolok, nemrég gyógyultam meg 10 év étkezési zavarból és híztam meg a 18 kg-t, amivel végre értelmesen nézek ki. Ám tervezek ismét rendszeresen futni, valamint úszni.

Krónikus betegség: étkezési zavar - volt -, de születésem óta autoimmun betegségem van, ami egylőre "csak" ízületi fájdlamakban nyilvánul meg

Fertőzés: nem és nem is voltam beteg rettentő hosszú ideje

Fájdalmak: 14-15 éves koromtól rendszeres ízületi fájdalom, hol itt, hol ott, sajnos

2021. jún. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Metionin ***** válasza:

Heti 10+ óra sport, balettozok (ez fixen 10 óra), jógázok (1-2 óra amikor ráérek), hétvégén kondizok kicsit és biciklivel szoktam közlekedni, bár utóbbi a home office miatt elég kevés. Hiányzik is de csak úgy céltalanul egyedül nem indulok el biciklizni.

Elméletileg van asztmám de szerencsére vagy 8 éve nincs semmi tünetem, lehet hogy "kinőttem". Nőgyógyász gyanakszik nálam endometriózisra de mivel fogamzásgátló mellett egész elviselhető a dolog, gyereket meg nem akarok, nem vállaltam a laparoszkópiás diagnózist. Illetve laktózérzékenység bár az szerintem nem tartozik a krónikus cuccok közé, legalábbis leszarják mindenhol.

Fertőzéseket tekintve úgy 8-10 évente van egy darab náthám, influenzám életemben egyszer volt, tüdőgyulladásom 2x, ezek mind iskolás koromban.

2012-ben volt egy balesetem amiben sérült a gerincem többek között, így bizonyos időjárást sajnos megéreznek az érintett csontjaim. Szedek ízületvédelemre kollagént és így egész oké. Az szokott még előfordulni, hogy valamimet balett közben vagy nyújtáskor meghúzom, de ezt már megszoktam, ipari mennyiségű lóbalzsam van otthon erre a célra :D

2021. jún. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!