Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Háziorvos kérésre írhat fel...

Háziorvos kérésre írhat fel vérhigítót/véralvadásgátlót?

Figyelt kérdés
40 éves leszek idén, és gondolkodom azon, hogy szednem kellene. Csak nem tudom, hogy a háziorvosom felírná-e. Elég kötekedő alak. Azért szeretném szedni, mert a családban szinte mindenki agyvérzésbe/stroke-ba halt meg nálunk, aki nem az meg szívrohamban. És nem 80-90 éves korban, hanem 40-50 általában. Anyai és apai ágon is. Szóval nagy valószínűség szerint én is örököltem erre a hajlamot. Egyedül apám nem halt bele, de 44 évesen neki is volt egy agyvérzése, amiből szinte 100-asan felépült, azóta szed vérhígítót és jól van, valószínűleg ennek köszönhetően.

2021. jún. 15. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Vegyél be naponta 1/4 kalmopirin tablettát, ennél indokoltabbat a háziorvos sem tud ajánlani.
2021. jún. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha ezt elmondod az orvosnak, valószínűleg felírja. Ha a vernyomasod is kicsit magasabb, akkor is kérheted.
2021. jún. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos, hogy beszéld meg ezt a háziorvosoddal, mert mi itt nem tudunk rólad mindent, csak azokat az infokat, amiket leírtál!


De ilyen esetekben a háziorvos Aspiryn Protect szedését szokta javasolni (vagy mint ahogy az 1. válaszoló is írta, klmopiryn, mert ugyanaz a hatóanyaguk).

A betegtájékoztatójában is szerepel:

"Szívinfarktus megelőzésére, szív- és érrendszeri kockázati tényezőkkel rendelkező 45-79 év közötti férfi- és 55-79 év közötti nőbetegek esetén (pl. cukorbetegség, magas vérzsírszint, magas vérnyomás, elhízás, dohányzás) naponta 100 mg vagy kétnaponta 300 mg Aspirin Protect bevétele javasolt."

2021. jún. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az aspirin protect recept nélkül kapható, ha jól tudom, és úgy tudom, receptre sincs rá támogatás, szóval nem kell hozzá háziorvos.
2021. jún. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érbetegségek családi halmozódása esetén elég gyakori a magas koleszterinszint is. Én annak az ellenőrzésére is megkérném az orvosomat, mert esetleg szükség lehet koleszterinszint csökkentő (pl. atorvastatin, rosuvastatin) szedésére is a rizikó csökkentése céljából. Ugyanezt javasolnám a testvéreinek, és ha az Ön koleszterinszintje magas, akkor a gyerekeinek is.
2021. jún. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!