Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2 hónapja tartó állandó...

2 hónapja tartó állandó kismértékű torokfájdalom. Ha nincs semmi gyomorproblémám, (nem érzek savat, nem ég, bármit ehetek)valóban lehet refluxtól? Más is volt így?

Figyelt kérdés

Tegnap jutottam el gégészhez, aki azt mondta, refluxtól vörös és fáj a torkom. Kaptam savcsökkentőt és Salvus vizet iszok. De semmi más erre utaló tünetem nincs.

Mellette állandó hőemelkedésem is van szintén 2 hónapja. Kezdem a góckutatást. (vérkép teljesen jó) Ha bárkinek van bármi ötlete, várom köszönettel. (Ja, és a térdem is fáj 1-2 hete)



2021. jún. 17. 18:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Volt kézes szexuàlis kapcsolatod?
2021. jún. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*Kétes
2021. jún. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem
2021. jún. 17. 19:11
 4/12 anonim ***** válasza:
Csendes refluxnak hívják. Nekem is olyan van.
2021. jún. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es.

Írj kérlek. Mit szedsz? mióta? Mikor múlt el a torokfájás?

2021. jún. 17. 20:27
 6/12 A kérdező kommentje:
Rákerestem neten, de a köhögést is írják tünetnek. Neked van/volt ilyen? (nekem nem)
2021. jún. 17. 20:30
 7/12 anonim ***** válasza:

4-es


Ne haragudj, ha kicsit off, mi a csendes reflux?


Nekem refluxom van (kezeletlen), de az az érdekes, hogy igen ritkán ég a gyomrom vagy a nyelőcsövem.

Ha a jobboldalamon fekszem vagy evés után lehajolok, feljön a sav, de amúgy tényleg ritkán van panaszom, kb meg kell dolgoznom érte.


Ellenben kiskorom óta váladékos torok, krákogás, sokszor pár órán át tartó enyhe torokfájás.


Ez akkor a csendes reflux lehet?



Kérdező, tuti refluxod van neked is. :(


Lepedékes, lepedékes színű a nyelved?

2021. jún. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Van köhögés, tüdőgyulladás is lehet.


Feljön a sav és szétmarja a nem erre tervezett nyálkahártyákat.

2021. jún. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7: Egyéb tünetektől mentes reflux.

Itt jól le van írva:

[link]


#5: Pantoprasolt szedek, de igazán nem erre, hanem egyébként sok gyógyszert szedek, és gyomorvédőnek írták fel.

Emellett elkezdtem a reflux diétát, napi ötször eszek kevesebbet, kevésbé zsírosan és fűszeresen, illetve jópár dolog tiltólistára került, kávé, csoki például, egyes gyümölcsök, szénsavasat sem iszok. Nálam a torokfájást legjobban a dohányzás generálja, azt viszont még nem sikerült abbahagynom. Egyelőre a kaparó érzés a torokban megvan még, de sokat javult, már kb olyan érzés volt, mintha teljesen fel lenne maródva.

2021. jún. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

# 9


Akkor valószínűleg ez a betegségem. Körülbelül 10 éve vizsgálgattak, a refluxnál kötöttek ki, mint gyanú és hiszek is nekik (akkoriban gyakrabban is égett a nyelőcsövem, gyomrom és büfögésrohamaim is voltak), de nem vizsgálgattak rendesen, azonnal adták a protonpumpa-gátlót.


Nálam a krákogás és az eléggé váladékos torok a vezető tünet már 15 éve, de nem feltétlen van krónikus orrmelléküreg-gyulladásom, bár ki tudja (anno látott fül-orr-gégész meg volt röntgenem is).

2021. jún. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!