Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki orrcsepp-füg...

Van itt olyan aki orrcsepp-függő,és esetleg sikerült "leraknia",elhagynia?

Figyelt kérdés

Tudom jól hogy nem szabadna rendszeresen használni,de egyszerűen nem bírom nélküle.Már évek óta használom,és képtelen vagyok elhagyni.Annyira azért nem durva,de pl. lefekvés előtt,és reggeli készülődés után muszáj használnom.A többi időszakban elvagyok.Nyilván ha náthás vagyok akkor többet használom.De ha nem,akkor csak este és reggel.Próbáltam úgy elmenni reggel dolgozni hogy elhagytam,majd megőrültem egész nap.Éjjel lefekvés előtt is próbáltam.Nem tudtam aludni.

Hogy tudnék megszabadulni tőle?



2021. jún. 17. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel a nyálkahártyát a sok használat kiszárítja, ezért érzed úgy, hogy folyamatosan csepegtetned kell. Pedig el kellene hagynod, mert ez nagyon nem egészséges. Ha úgy érzed be van dugulva az orrod, van egy kenőcs, ami a varrasodásra való. Az megszünteti a kellemetlen dugulás érzést az orrodban, így eltudod hagyni az orrcseppet.
2021. jún. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én voltam nagyon sokáig (kb 3 évig) orrspray függő. Ahogy lefeküdtem eldugult az orrom majd megőrültem orrspray nélkül. Amit én csináltam az úgy kezdődött hogy először elkezdtem csak az egyik orrlyukamba fújni a spray - t. Mondjuk reggel az egyikbe este a másikba. Nagyon rossz volt mert vagy fél évig eltartott mire nem kellett napközbeni többször is. Vettem nózi stiftet (gyógyszertárban párszáz forint) elkezdtem azt használni orrspray helyett először csak napközbeni aztán később már este is. Csak akkor spary-ztem amikor már nagyon nem bírtam elviselni. Most már eljutottam odáig hogy egyik sem kell. Közel egy év alatt.
2021. jún. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Menj el fül orr gégészhez.


Vannak olyan szteroidos , vényre kapható gyógyszerek, amiknek a hatásmechanizmusa más , mint az egyszerű orrcseppeké.

Ezeknek nem lesz olyan durva hatása, és fog még folyni az orrod, de "lejöhetsz" vele az orrsprayről.

Ha igy sem megy, van lehetőség megműteni az orrkagylót.


Akkor érdemes leszokni, amikor nátha vagy allergia nem fog még jobban bezavarni. Sós vizes orröblítés is segít az orrcsepp helyett. Sok sikert!

2021. jún. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1!

Nem azért érzed úgy mert száraz, hanem konkrétan mert annyira kitágulnak a hajszálerek az orrodban, hogy eldugul és csak az orrcsepp érszűkítő hatása segít. Ezt jelenti a függőség.

Egyébként nekem is a sósvizes oldat segített. Hagyd abba az orrcseppet és az első 1-2 hét rettentő rossz lesz, de hidd el utána hirtelen javul.

2021. jún. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.Megpróbálom elhagyni...most elhatároztam.Más helyzetekben nagyon jól szokott működni az akaraterőm :)
2021. jún. 17. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!