Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Folyamatos orrdugulás,köhögés...

Folyamatos orrdugulás,köhögés mi lehet mögötte?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem egyszer és nem 1-2 éve járok már orvoshoz folyamatos köhögés miatt.

Első jó pár körben nem tudték megmondani mi a baj, egyszer lezárták annyival hogy asztmás vagyok. (Soha nem fulladtam be, sportolok, soha nem volt semmi baj. Kifejezetten allergiás vagyok, de a dolog nem csak ebben az időszakban jelentkezik, és ilyenkor sem fulladok.)


Azonban az elmúlt pár hónapban rettenetesen megromlott a helyzet. Már annyira ingerli valami a szervezetemet valami, hogy köhögjek, a végén igyekszem nem hányni. Folyamatosan gennyes / véres váladék jön csak fel (friss és már alvadt vér is). Sose voltam egyébként orrvérzős.


Nincsenek káros "szenvedélyeim", korábban sem voltak.


Egyszerűen már csak meguntam hogy (egyebként érdekes, hogy teljesen felváltva van eldugulva az orrom. Miközben az egyik nyílás szószerint száraz, a másikon egy csepp levegőt sem tudok venni, ez váltakozik.)


Mint mondtam, orvosnál voltam már, nem egyszer, nem egynél. Több éve tartó dolog. Orrspray-t próbáltam, nyilván nem használt.



2021. jún. 18. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezer és egy dolog lehet mögötte.

Azért a véres köpettel bizony el kéne küldenie téged az orvosnak ide-oda. Fül-, orr-, gégészet a minimum, plusz egy mellkas rtg/tüdőszűrő és egy alapos labor (vér+vizelet). Utána jöhet allergológus, hogy pontosan mikre és mennyire vagy allergiás.

Lehet tényleg apró dolog mögötte, de lehet nagyon komoly is. Ezt nem itt fogod megtudni. Ha a háziorvosod nem küld el, akkor váltsd le másikra. De a gégészet nem beutalós, időpontot kérhetsz oda. Tüdőszűrőt is simán tudsz kérni, bár az beutalós, de azt sportorvostól is tudsz kérni, ha már sportolsz.

Érdemes minél hamarabb, mert mindenre nagyon sokat kell várni. Jobbulást!

2021. jún. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A folyamatos köhögést okozhatja reflux is. Nekem folyamatos krákogás, váladékos garat van miatta 15 éve vagy még régebben.


Az orrod kapcsán a nazális ciklusr tapasztalod:


Orvos válaszol:

[link]

Továbbiak:

[link]

[link]

[link]

[link]


Nem tudom, milyen fokig normális ez, én akkor veszem észre, ha figyelem. A reflux és a száraz levegő miatt nem teljesen jó az orrom, DE ha éppen már zavaró, akkor az nálam arra szokta felhívni a figyelmemet, hogy náthás leszek.



VISZONT


Az igen erős köhögés, véres köpet miatt fel kellene keresned egy orvost.


Mellkasröntgen volt?

2021. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tüdőszürőn voltam ez idő alatt kétszer is, egyik alkalom pont 1 hónapja volt!


Többbi vizsgálaton is voltam. TÉNYLEG mindent végig jártam. Igen, röntgen is volt.


Viszont a második válaszoló lehet megtalálta a megoldást. Sajnos az utóbbi időben nagyon refluxos lettem, bár emiatt nagyon oda figyelek magamra, de szinte mindegy mit és mennyit eszek előjön. De akár ez is állhat mögötte!

2021. jún. 19. 21:09
 4/6 anonim ***** válasza:
A reflux simán.
2021. jún. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, reflux is állhat mögötte, de akkor legalább egy gyomorfájást panaszként fel kéne vetned, vagy hogy marja a torkod a felfelé jövő pocifolyadék. Doki ír fel pantoprazolt, vagy más gyógyszert, ami napi 1x kell szedni és nem drága. Ha beválik, akkor az volt a baj. De azt fixen csak gasztro-s doki tudja megmondani. Az pedig nem túl kellemes vizsgálat. De gégész doki ezt is simán látná, hogy a garatjárat felé a torok gyulladásos jelet mutat, közben pedig nem fáj. Gyomorsav és annak gőzei teszik. Protonpumpagátlóval és gyomorfalvédővel meg lehet oldani.

De még mindig nem biztos, amíg ki nem vizsgálják.

Mandulái mind megvannak? Esetleg orrlégzésed nem rossz? Nem sípol néha a levegővétel orron át? Illetve horkolás?

Minden apróság lehet tünet. Érdekes háziorvosod lehet, hogy ezeket meg sem kérdezi, de akkor neked kell minden nyavaját elmondani neki.

2021. jún. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sokszor marja a gyomrom, mióta nagyon eldurvult ez az orrdugulásos/köhögéses dolog sokszor aludni sem tudok annyira fáj már.


Úgy hogy azt hiszem megtalálhattuk a megoldást, természetesen ennek tudatában már az erre szakosodott orvosokat keresem fel!


5/5, nem nincs egyik sem a végén felsorolttak közül. Valóban! Csak sajnos bennem fel sem merült hogy lehet közöttük összefüggés.


Köszönöm szépen a segítséget!

2021. jún. 20. 20:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!