Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tatabányán a Bridgestone,Otto...

Tatabányán a Bridgestone,Otto Fuchs, Henkel, és a most megépült Doosan mind káros az ottani dolgozók egészségére?

Figyelt kérdés

2021. jún. 19. 08:13
 1/1 redstorm72 válasza:

Szerintem mindegyik káros az egészségre, de egyénfüggő ki milyen hamar betegszik vagy robban le. Persze az is számít, hogy operátor vagy irodai alkalmazottról van szó. Az irodákban nincs veszély, a szalag mellett pedig igazából nincs olyan gyár, ami nem káros maximum van ami jobban és van ami kevésbé az szerintem.


A Bridgestonban az olvadt gumigőzt szagolhatod egész nap, ami szerintem nem a legegészségesebb. Igaz cserébe a fizetés is egész tűrhető, de gondolom nem véletlenül. Volt osztálytársam apja egy másik gumigyárban dolgozott, egy másik városban, ő például úgy lett tüdőrákos, hogy nem is dohányzott. Persze bizonyítani nem lehet, hogy van-e összefüggés a kettő között. Aztán hogy ez most rákkeltő vagy mennyire vágja haza a tüdőt nem tudom.


Az Otto Fuchs-ban az alumíniummal való munka tönkreteszi az ember fogait. Több ismerősöm is dolgozott ott, elmondásaik alapján a gyárban egész nap szinte áll a füstszerű valami, amit kívülről is látni amikor nyitva vannak az ajtók. Valamint a fogszuvasodás, fogínysorvadás gyakori az ott dolgozók körében és ez csak a rövidtávú károsodás.


Henkel pedig vegyipari dolgokkal foglalkozik, ebből következik, hogy a levegőben, amit belégzel tele van ilyen anyagokkal. Persze elvileg minden gyárban szűrik és tisztítják a levegőt, de lehetetlen 100%-osan.


Doosanról nem tudok nyilatkozni, azt sem tudom mivel foglalkoznak.


Valamint, ha olyan munkát végzel a gyárban az ízületek is károsodhatnak, vagy sérvet is kaphat valaki a nehéz fizikai részektől. Továbbá a 3 műszak sem tesz jót az emberi szervezetnek, de túlélhető. Én szalag mellé csak legvégső esetben mennék dolgozni, ha nem találnék semmi más munkát.

2021. jún. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!