Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kell -e egy fiatal szervezetne...

Kell -e egy fiatal szervezetnek ennyi vitamin?

Figyelt kérdés

Ezt a multivitamint vettem: Vitaking Mega-1 Family


Ebbe elég sok vitamin van, mondhatni nagy dózisú: [link]


Például a B-vitaminokból is rengeteg van belőle. Hasonlóan sok, mint a BiotechUSA for Men Vitamin vagy a Dr. Lenkei Gábor féle vitaminok.


Hosszútávon ennek lehet -e bármi káros hatása? Nem lenne inkább több értelme hosszútávon olyan vitamint választani, ami az ajánlott napi értéket tartalmazza? (100% NRV)


2021. jún. 20. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
vagy felteszek egy másik kérdést. Nem lenne jobb elmenni laborvizsgálatra, hogy kiderüljön egyáltalán szenvedsz e bármiben is hiányt ahelyett, hogy olyan tápkieg gyártók szemeteit eszed amelyeknek a cimke előállitási költsége drágább mint maga a bogyó? A legolcsóbb hatóanyagú formát tartalmazzák.
2021. jún. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor melyik vitamint ajánlod?
2021. jún. 20. 08:42
 3/8 anonim ***** válasza:

C vitamin por,D vitamin,Magnézium,Vas a C vitamin legjobb felszívódásához.Magnéziumból van a Dm-ben egy két fázisú 500 mg-os tele B vitaminokkal 1100Ft ha jól emlékszem.Ezeket ajánlanám

Nem 1-es válaszoló vagyok

2021. jún. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ja és háziorvossal írasd fel a D vitamint Bio Extra 3000 NE 100 db-ost 1500 Ft.Ezt csak receptre kapod meg

#3

2021. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm
2021. jún. 20. 08:47
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Igaza van 1-esnek.

Melyik vitamint ajanljuk? Amit a gyumolcsben,zoldsegben stb megtalalsz.

Egeszseges taplalkozas,sport es meg van oldva :) Ne tomd magad bogyokkal.

2021. jún. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ma már nincs annyi vitamin a zöldségekben, gyümölcsökben, mint régen. Tehát előfordulhat vitaminhiány a szervezetben.

Nyáron D vitamin felesleges, ősszel viszont már érdemes szedni. C vitamin mehet, B szintén jó, magnéziummal.

De ne azt, amit a 3-as ajánlott, az oxid, nagyon rosszul szívódik fel. Én belefutottam, megvettem, most cseréltem le laktátra.

Kálciumot csak akkor szedj, ha aktívan sportolsz, és nem eszel elég tejterméket. A túl sok kálcium káros lehet, ha nem szedsz mellé K vitamint, nem épül be a csontba, hanem a vérben marad, és leterheli a vesét.

2021. jún. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy nincs elegendő ásványi anyag a gyümölcsökben, zöldségekben.


Annyi a probléma, hogy a baktérium-gomba arányt nézve a gomba %osan kevesebbet tartalmaz a remek földmüvelési stratégiánk miatt. Ezért a szervezetben rosszabb hatásfokkal szívódik fel. Viszont továbbra sem olyan rossz a helyzet, hogy tápkiegért kelljen szaladgálni.


Az oxid formulával pedig nem az a baj, hogy rosszul szívódik fel, hanem h oxidációs folyamatokat indit el (szabadgyök képződés). pl egy magnézium oxid max 10%al rosszabb magnézium pótlásra mint pl egy magnézium biszglicinát. Mivel a magnézium oxid sokkal több magnéziumot tartalmaz mint más de a felszívódása meg rosszabb. Ha bárki elkezd pl arról olvasni ncbi-n, hogy alkalmas e a magnézium oxid magnézium pótlásra akkor rájön, hogy alkalmas. Egy deka tanulmány sincs arról, hogy ne lenne az.


Ez is csak egy tápkieg propaganda.

2021. jún. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!