Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet annak az oka, hogy...

Mi lehet annak az oka, hogy mostanában borzasztóan sok pattanás jön rajtam, főleg az állam környékén?

Figyelt kérdés

17éves srác vagyok,eddig nem volt ilyesmi problémám. 1-2 havonta eljártam kozmetikushoz,az kitisztította a 'durvábbakat',többit meg kiszedtem magamnak és nem volt gond. De az utóbbi 1 hónapban borzasztó,hogy mi van....

És nem tudom,hogy mitől van. 2 hetente járhatnék kozmetikushoz (de egy kicsit drága az mifelénk...). Próbáltam már minden kence-ficét,ami erre van kitalálva,de semmi változás. Egyre gyakrabban,egyre több-nagyobb pattanás van rajtam és nem tudom mitől. Ugyanúgy étkezem,nem dohányzom,nem iszok. Nem égtem le (mármint a naptól :D). 2 hónapja keményen edzek és ott rendesen leizzadok,szakad az arcomról is a víz,talán az miatt van?


2010. aug. 25. 23:57
 1/8 anonim válasza:
Igen, ebben van valami, 17 évesen viszont tudod, hogy simán lehet még hormonális a probléma. Mosakodj gyakran, minden edzés után, ha pedig ez nem válik be, akkor kenőcsként az Akneroxid gyógyszer gyengébb változatát, 5-set tanácsolnám, ez kicsit égetni, húzni fogja az arcod, de én több embernél is láttam, hogy hatásos. Ha nem válik be, akkor 10-es fokozat :)
2010. aug. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem aloe verás kencét kenj rá vékonyan.

és ne nyomkodd! minél többször érsz hozzá, dörzsölöd, annál több lesz.

ez közismert tény, ha esetleg nem tudtad volna eddig.

2010. aug. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha már borotválkozol, akkor amiatt is lehet.
2010. aug. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben,köszönöm! Megpróbálom az első válaszoló által ajánlott krémet.


Amúgy ha nem nyomkodom az milyen már? Menjek ki az utcára úgy,hogy ott van egymás hegyén-hátán 8-10 fehér dudor?

2010. aug. 26. 00:08
 5/8 A kérdező kommentje:
Borotválkozom,igen,de rendesen leápolom azt is. Borotválkozás után megmosakodom meleg vízzel,utána arcszesz és még rá valami arcbalzsam. Érzem,hogy rendesen csíp,de gondolom az a jó..:)
2010. aug. 26. 00:09
 6/8 anonim válasza:
Az akneroxidnál a használati utasítást szigorúan be kell tartani. Ha sok pattanásod van, akkor kezdhetsz a 10-es változattal, de nagyon óvatosan. Ne túl vastagon, mert szétégeti az arcodat, a használat elején kicsit csípni fogja (égető érzés lesz), és a hámlás is bekövetkezhet. Lefekvés előtt a legoptimálisabb, mert nem célszerű UV sugárzásnak kitenni a krémmel bekent arcot. :) Ha pedig elkezded, a rendszerességből ne ess ki. Persze mint minden másnál, ha allergiás tünetek vannak, hagyd abba, de ha nincs, érdemes megpróbálni. Hajrá :)
2010. aug. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

pedig a nyomkodás a legrosszabb, amit teszel vele.

borotválkozás után akinek érzékeny a bőre, bizony kipattoghat, és ahogy nőnek ki a szálak, szőrtüszőgyulladás is kialakulhat, ami pont úgy néz ki, mint egy pattanás.

talán a kamillás borogatás segít.

2010. aug. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meromycin-oldat és Batrafen krém naponta felváltva, fürdés után.
2010. aug. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!