Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magyarországon vannak olyan...

Magyarországon vannak olyan alapítványok/egyesületek, amik segítenek finanszírozni nem létszükségletű, TB által nem támogatott műtétet?

Figyelt kérdés
Természetesen nem olyanra gondolok, mint egy plasztikai műtét. Olyanra gondolok, ami egy egyén életminőségét javítaná, ugyanakkor hosszútávon ha nem műtenek, akkor egészségügyi következményekkel járna - de nyilván a megelőzés lenne a cél, nem az, hogy amikor már gond van, akkor próbáljunk "sz#rból várat" építeni.

2021. jún. 22. 07:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondj egy ilyen műtétet!
2021. jún. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Állkapocs műtét, (durva harapási eltérés miatt) melynek részét képezi a fogszabályázás is (ez pedig 18 éves kor fölött teljes mértékben önköltséges és drága is, mivel speciálisabb esetről van szó, egyedi eszközökkel).
2021. jún. 22. 07:28
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen nincs sajnos.
2021. jún. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
nincs. Bár gondolom ez a harapási rendellenesség nem 18éves kor után alakult ki.
2021. jún. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4-es:

Ez így van, az évek során alakult ki.

Ugyanakkor ilyen műtétet (hacsak nem annyira durva az eset, hogy fulladásveszélyt okozzon) nem végeznek el gyerekeken. Ha jól tudom lányoknál 17, fiúknál 18 a korhatár ilyen műtétre, mivel addig fejlődhet a csontozat, és nem érdemes belevágni.

2021. jún. 22. 07:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Állkapocs műtétet szájsebészeten is tudnak végezni. Csak jó orvost kell kifognod.
2021. jún. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, ez csak akkor ha harapasi rendellenességed van.

Esztetikai okokbol nem vallalnak.

2021. jún. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6-os:

Igen, tudom. Én jelenleg oda is járok, a SOTE-éra. De ott is önköltséges ez a műtét. A szájsebésznek is van órabére (bár inkább műtéti díj), és a műtét megtervezésének, modellen való vágásának, gépi tervrajzának és egyedi eszközök (sinek) megvételének is van egy elég drága költségvetése.

2021. jún. 22. 08:00
 9/12 anonim ***** válasza:

Érdekes...

Egyik ismerősömnek ingyen csinálták a műtétet, csak az anyagokat kell fizetni.

2021. jún. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
És olcsóbb mint a magán, szóval menj dolgozni és össze fog jönni a pénz.
2021. jún. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!