Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szív félre ütés ?

Szív félre ütés ?

Figyelt kérdés
Mással is fordult már elő, hogy pl. sétálás közben , elég erős szív megálláshoz hasonló érzése volt, amit az egész teste megérzett ? Plussz dobbanás vagy nem tudom mi lehetett ez, de elég kellemetlen érzés volt..

2021. jún. 22. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Igen, előfordult. Nekem ilyen plusz dobbanás jellegű érzés (extrasystole), de erős fájdalommal. Pár másodperc alatt elmúlik.

Normális jelenség, nem feltétlenül jelent problémát. Okozhatja szorongás, stressz, koffein fogyasztás, dohányzás, alacsony káliumszint...

Ha túl gyakran fordul elő, akkor mindenképp kardiológiai kivizsgálás szükséges, mivel szívbetegség is okozhatja.

2021. jún. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, csak elég ijesztő volt így a semmiből :(.
2021. jún. 22. 15:55
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, én is nagyon megijedtem az első pár alkalommal. Nekem a fizikai túlterhelés (napi több óra sport) és stressz okozta, nem találtak szervi okot.

Privátba kérdeztél, itt válaszolok: 22/N vagyok.

2021. jún. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!