Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nyaranta a kánikula miatt...

Nyaranta a kánikula miatt éjjel alig alszom? (!)

Figyelt kérdés
Vagy alig alszom pár órát, ami max 4, vagy óránként-kétóránként felébredek. Nap közben pedig iszonyat fáradt, gyenge vagyok. Rajtam kívül van még aki így van?
2021. jún. 23. 07:18
 1/9 anonim válasza:
58%
Én nem is tudok este aludni, mert melegem van. Nappal tudok végkimerültségben aludni. (Most sem sikerült aludnom)
2021. jún. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sosem szerettem a nyarat, nekem konkrétan kínszenvedés gyerekkorom óta, akkor is nehezen viseltem, de ahogy idősödöm egyre nehezebbek a nyarak.
2021. jún. 23. 07:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Légkondi nem megoldás?
2021. jún. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Biztos az volna de az nincs. Meg a szervezetem nem birja nem segit a hűtés sem sajnos.
2021. jún. 23. 08:41
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Az én szervezetem abszolút nem bírja a kánikulát, de a klíma segít.


Amúgy klíma előtt én úgy csináltam, hogy melegben az ablak szigorúan zárva, a napos oldal kívülről sötétítve, lehűléskor az ablak nagyra nyitva (akár pulcsiban ülök bent, úgy tapasztaltam, lehűléskor sokat lehet hűteni a lakáson), éjjel lehetőleg nyitva.


A nyaralónk anno (tehát önálló ház, olyan területen, ahol éjjel le bír hűlni) kellemes hűvös volt ettől a módszertől, lakásban is számíthat egy-két fokot.


Nappal, melegben semmit se nyiss ki, ha lehet.

Ráadásul ez nem olyan, mint télen, hogy 2 perces kereszthuzat, kiszellőzött, további 2 perc és vissza is melegedett, hanem ami meleg bejött az ablakon, az ott is marad, jobb esetben éjjelig. :D


Amúgy tényleg split klíma, ha az nem lehet, nézz utána mobil megoldásoknak.

2021. jún. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Én este a fürdés után, lefekvés előtt, addig tusolok hideg csapvízzel, amíg el nem kékül a szám és a körmöm. Akkor megtörölközök és lefekszek aludni. Egy lepedővel nyakig betakarózok, és szinte azonnal elalszom. Reggel, ha arra ébredek, hogy melegem van, munkába menet újra eljátszom a hideg tusolásos hűtést.
2021. jún. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ventilátor, gyenge fokon.
2021. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
6# inkább meleg vizzel kenne :D
2021. jún. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Üdv a négy órákat alvók klubjában. Ami azt illeti, télen is gyakran megesik, hogy csak ennyit alszom, de olyankor nem okoz problémát. Most iszonyatosan nyűgös vagyok, én is évről évre egyre rosszabbul tűröm a nyarat, pedig régen se szerettem. Fürdőlepedőn alszom, arra kevésbé ragadok rá, és valamennyi izzadtságot is felszív; közben maximális fokozaton nyomatom magamra a ventilátort. Egy split klímáért mindkét vesémet eladnám, de lehet, hogy még az is kevés lenne a készülék, a beszerelés és a teljes elektromos hálózat felújításának költségeire.
2021. jún. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!